Jak využít nažehlovačky a nažehlovací záplaty na maximum?

Jak využít nažehlovačky a nažehlovací záplaty na maximum?

Nažehlovací aplikace jsou velmi zajímavým prvkem, který oživí i staré oblečení. Řada lidí je tak používá k tzv. recyklaci oděvů, protože je nejen ozdobí, ale rovněž zakryjí drobné nedostatky. Nažehlovačky lze také aplikovat na módní doplňky, jimiž jsou batohy, textilní tašky, kabelky a vaky.

Kolik toho nažehlovací obrázek umí?

Nažehlovačky poslouží k ozdobení trička, zakryjí drobné vady, nevypratelné skvrnky, malé dírky na oblečení. Hojně se používají u dětských oděvů v mateřských školkách. Dítě tak snadno pozná, které tepláčky mu patří. Nažehlovací obrázky dokáží posílit týmového ducha a odlišit váš tým od ostatních na nejrůznějších sportovních či firemních akcích.

Aplikace není žádná věda

Zvládnete ji s pomocí žehličky a pečicího papíru nebo bavlněné látky. Ideálním podkladem je bavlna, polyester a směsové materiály s přídavkem bavlny. Nažehlovací záplaty též dobře přilnou k softshellu. Jednoduše je položíte na vybrané místo, zakryjete papírem či textilií, aby je žehlička nepoškodila. Poté přežehlujete cca 15 vteřin. Oblečení s takto aplikovaným obrázkem perte na max. 40 °C a nesušte v sušičce.

Když chcete něco extra

S nažehlovačkami lze vytvořit řadu skvělých efektů. První z nich jsou nažehlovací obrázky se speciální úpravou, které ve tmě svítí. Ve dne mají bílou barvu. Ta se po nasvícení změní v jemně zelenkavou. Fluorescenční efekt závisí na intenzitě umělého nebo slunečního svitu. Na tomto principu pracují reflexní obrázky, jimiž jsou často vybaveny svrchní oděvy. Slouží jako bezpečnostní prvek, který se rozsvítí za snížené viditelnosti při osvícení reflektory aut. Nažehlovací potisky krásně ladí s nalepovacími kamínky a glitry. Máte-li tvořivého ducha, dozdobte je ještě malovanými obrázky. Ty vytvoříte pomocí fixů nebo barev na textil.