Jak vybrat žaluzie do plastových oken

Jak vybrat žaluzie do plastových oken

Stínící technika je již běžná součást dnešních domů. Pomocí rolet a žaluzií si korigujeme denní světlo, zajišťují nám soukromí, ale také jimi můžeme omezit pronikající teplo. Pokud jste je do nynější doby na svých oknech neměli nebo je jen chcete vyměnit za nové, v následujících řádcích vám poradíme, jaké máte možnosti při výběru žaluzií do plastových oken.

Umístění žaluzií

Žaluzie můžete zvolit interiérové nebo exteriérové. V rozhodování vám může dopomoci fakt, že venkovní žaluzie odrážejí sluneční paprsky a tím pádem nepropustí v horkých letních dnech teplo dovnitř místnosti. Kdežto vnitřní žaluzie teplo zachytí až uvnitř prostoru, což ovlivní teploty v interiéru. Díky tomuto stále více zákazníků volí vnější variantu. Je potřeba ale zmínit fakt, že jsou oproti vnitřním mnohem dražší. Takže jestliže chcete levnější variantu, volte žaluzie vnitřní.

Horizontální žaluzie

Umístění žaluzií jste si rozhodli a teď už přichází na řadu otázka, který typ by byl pro váš domov nejlepší. V českých domácnostech jsou nejčastěji používané ve vnitřních prostorách žaluzie horizontální. Díky pokroku a zkvalitnění výroby mají dlouhou funkčnost i životnost. Provázky se lehce nepřetrhnou a jednotlivé lamely také jen tak neohnete. Plusem tohoto typu je velký výběr barevných odstínů, proto si jistě vyberete nejvhodnější řešení pro váš domov. Tyto žaluzie se též dobře udržují a jednoduše ovládají.

Vertikální žaluzie

Jako druhá varianta se do interiéru nabízí vertikální žaluzie. Jestliže potřebujete zastínit velikou plochu, jsou to pravé ořechové přímo pro vás. Při nainstalování vertikálních žaluzií můžete zahodit závěsy a dokonce i záclony z oken, žaluzie vám je bohatě nahradí. Svoji roli najdou i v případě, jestli chcete decentně rozdělit místnost na půl. Jsou lehce udržitelné a díky antistatické úpravě udrží svoji barevnou stálost po několik let.

Venkovní žaluzie

Při výběru venkovních žaluzií je můžete barevně i stylově sladit se zbytkem domu. Zajistí ve vnitřním prostoru příjemný chlad, ale samozřejmě i stín a soukromí. Venkovní stínění je nadčasové a skvěle doplní vaše plastová okna. Nainstalovat jdou na téměř každou fasádu, takže nemusíte mít obavy s montáží. Ovládat je můžete manuálně nebo elektronicky pomocí ovladače nebo vašeho chytrého zařízení jako je telefon. Jediná nevýhoda tohoto typu žaluzií je již zmíněná jejich vyšší pořizovací cena.

Odborná pomoc

Pokud si po přečtení článku ani tak nevíte rady s výběrem vhodných žaluzií pro váš domov, oslovte firmu imca.cz. Mají mnohaleté zkušenosti s dodáváním a instalací stínící techniky a jistě vám rádi kvalitně poradí. A nejen to, můžete se s nimi rovnou domluvit na zrealizování vašeho projektu. Kromě stínící techniky se zabývají též montáží dřevěných, hliníkových a plastových oken VEKA, stejně tak dodávají dveře nebo garážové vrata. Zakládají si na spokojenosti zákazníků. Přes webové stránky je můžete zkontaktovat nebo si rovnou nechat zhotovit nezávaznou cenovou nabídku. Společně jistě najdete nejvhodnější řešení.