Jak vybrat vchodové dveře

Nedokážete se rozhodnout, jaké vstupní dveře budou pro Vás ty ideální? Výběr vchodových dveří nedoporučujeme uspěchat, neboť se jedná o dlouhodobou investici.

Jak vybrat vchodové dveře

Venkovní dveře musí ladit s nejbližším okolím a fasádou objektu. Vstupní dveře se vyrábějí ze dřeva, hliníku a plastu. Díky dostupné ceně a snadné údržbě se preferují plastové dveře. Trh nabízí plastové dveře s výplněmi z ABS plastu (výhody - stálobarevnost a dostatek variant prolisů, nevýhody – tepelná roztažnost), s HPL deskami (odolnost a stabilita, o něco vyšší cena) a s GFK deskami (dlouhá životnost, vynikající tepelně-izolační vlastnosti, ale také vysoká cena). Pokud se rozhodnete pro plastové dveře, vyberte tu nejdražší variantu - vydrží několik generací.

Dřevěné vchodové dveře – vizitka Vašeho domu  

Dřevěné vchodové dveře - krása a užitné hodnoty činí ze dřeva ideální prvek pro výrobu dveří a oken. Venkovní dřevěné dveře se vyrábějí v tradičním dekorativním designu, mají výborné tepelně-izolační vlastnosti, tvarová stabilita, rozměrová stálost, dlouhá životnost, ale vyžadují správnou a pravidelnou údržbu. A pokud dojde k vadě vzniklé mechanickým poškozením, tak je možné dřevěné dveře opravit s dosažením kvalitního výsledného efektu. Navíc dřevo dýchá a umí přijmout vlhkost, kterou zpětně vydá. Co se ceny týče, tak je zpravidla vyšší než u plastových dveří. 

Hliníkové dveře – dokonalý stavební prvek

Seznamte se s novým trendem - hliníkové dveře. Hliníkové dveře mají téměř neomezené možnosti. Minimální údržba s velmi vysokou odolností, jsou téměř nezničitelné, ohromně dlouhá životnost, vydrží vám i několik generací. Další výhodou je konstrukční přesnost a dobré mechanické vlastnosti, taktéž tepelně-izolační vlastnosti jsou vynikající, design unikátní, ale musíte počítat s vysokou pořizovací cenou – to je jediná nevýhoda hliníkových dveří.