Jak vybrat vchodové dveře do bytu v paneláku, do rodinného domu nebo do sklepa?

Jak vybrat vchodové dveře do bytu v paneláku, do rodinného domu nebo do sklepa?

Chystáte se pořídit si vchodové dveře? Pak byste měli vědět, že vzhled ani skvělá cena nejsou tím zásadním argumentem pro jejich výběr. Nejdůležitější je vaše bezpečí a samozřejmě zákonné normy. Nemusíte se však bát, specializovaní výrobci bezpečnostních dveří vám dodají na míru přesně to, co potřebujete. 

Na bezpečnostní dveře do paneláku totiž existují jiné požadavky než na vchodové dveře do domu. U bytu je ze zákona povinná protipožární odolnost. Také by vás měla zajímat hluková izolace, abyste neslyšeli hlučné sousedy nebo třeba výtah z chodby. V domě je nezbytná tepelná izolace a třeba i povrchová odolnost. Pojďme se tedy podívat na dva typy dveří, které můžete shánět.

Dveře do bytu vás musí především ochránit před zloději

Bezpečnostní dveře se dělí do 6 bezpečnostních tříd. Zlodějům odolají takové, které patří minimálně do 3. třídy, čtvrtá bezpečnostní třída už představuje velmi spolehlivou ochranu. Pátá a šestá třída je vyhrazena pro banky, vojenské objekty nebo elektrárny, nepoužívá se pro domácnosti ani klasické firmy.

Plánujete-li investovat do bezpečnostních dveří, volte dveře vyrobené v česku. Jedině ty totiž mají platné bezpečnostní certifikáty podle evropských norem a spolehlivě ochrání váš domov i majetek. Ve stejné bezpečnostní třídě jako jsou dveře, musí být i bezpečnostní kování a vložka. Povrch si většinou můžete zvolit dle libosti, výjimkou nejsou dveře jiné zvenčí (musíte-li zachovat uniformitu společných prostor) a zevnitř. Termoizolace, protihluková ochrana či kouřotěsnost jsou volitelnými vlastnostmi bezpečnostních dveří, naopak protipožární odolnost, jak jsme již zmínili, je v případě bytových dveří ze zákona povinná. 

Bezpečnostní dveře SD 101 FE od firmy NEXT 

Firma NEXT je česká firma, která vyrábí bezpečnostní dveře již 30 let. A za celou tuto dobu sleduje technologické trendy a neustále své produkty zdokonaluje. Novinkou v nabídce od firmy NEXT jsou bezpečnostní dveře SD 101 FE - limitovaná edice nejprodávanějších bezpečnostních dveří do bytu za zvýhodněnou cenu. Špičkové dveře se všemi nezbytnými bezpečnostními parametry v protipožární úpravě dostupné každému.