Jak vybrat sedací soupravu, která perfektně padne do obývacího pokoje?

Jak vybrat sedací soupravu, která perfektně padne do obývacího pokoje?

Obývací pokoj představuje srdce rodinného domu, přičemž jeho dominantou je sedací souprava, na kterou usadíte návštěvu. Současný trh s nábytkem je poměrně rozmanitý, a tak si můžete vybrat z nepřeberného množství materiálů, barev, tvarů a velikostí. V následujících řádcích vám prozradíme, co při výběru sedací soupravy zohlednit.

Pro koho je určená?

Velikost sedací soupravy by se měla odvíjet od toho, kolik lidí domácnost obývá. Ještě navíc je nezbytné počítat s tím, že občas přijde nějaká návštěva, kterou je potřeba někam usadit. Poměrně velkou kapacitu slibuje rohová sedačka, neboť prakticky vyplní i jinak nevyužité místo v rohu obývacího pokoje.

Ovšem elegantně působí i sedačka doplněná dvěma křesly, ale na takovou kombinaci je nezbytné mít dostatek prostoru. Pro někoho jsou přijatelnější rozkládací sedací soupravy, zejména pokud k vám jezdí jednou za čas nějací nocležníci.

Jaký materiál zvolit?

Dalším rozhodujícím faktorem je materiál. Podivně nízké ceny většinou signalizují nekvalitní výrobní materiál a potom sedací souprava vydrží sotva dva roky. Výrobci šetří především na výplních, a tak volí běžnou teplou pěnu nízké gramáže, která se však brzy prosedí. Výrazně delší životností se vyznačuje výplň ze studené polyuretanové pěny.

Stejně jako výplň, tak ani rám sedačky nejde vidět, ale je nezbytné sáhnout po variantě z masivního dřeva a kovu. U levných modelů se setkáte spíše s dřevotřískou a vyztuženým papírem, což nevydrží příliš velkou zátěž.

Jestliže sháníte rohové sedací soupravy či jiné alternativy, podívejte se do pestrého produktového portfolia společnosti LUMAX nábytek. S kvalitou i cenou budete nadmíru spokojeni. Potom si jen dopřejete se svou rodinou odpočinek a relaxaci na pohodlné sedací soupravě.