Jak vybrat vhodné rošty do postele?

Rošty jsou nezbytnou součástí naší postele a jsou důležité pro správné užívání a dlouhou životnost matrace. Rošty do postele mohou být plné, laťkové, lamelové atp..

Jak vybrat vhodné rošty do postele?

Rošty jsou nezbytnou součástí naší postele a jsou důležité pro správné užívání a dlouhou životnost matrace. Rošty mohou být plné, laťkové, lamelové atp.. Jak vybrat ten správný?

Pokud bychom chtěli seřadit položky postel, matrace a rošt podle důležitosti pro naše zdraví a optimální odpočinek, zvítězí matrace, jako nejdůležitější součást postele, následuje rošt a třetí místo obsadí postel. Tím ale nechceme říci, že postel není vůbec důležitá.

Rošt má primárně funkci nosnou. Vyberete tedy takový, který spolehlivě unese matraci a Vaši maličkost. Sekundární funkcí je větrání matrace. Tato vlastnost je ale tak důležitá, že je k diskuzi, jestli je sekundární :-)...

Dokonalá nabídka postelí s dopravou zdarma!

 

Postele s úložným prostorem a rošty
 

Při nákupu postele s úložným prostorem byste se měli zajímat o to, jestli taková postel umožňuje dobré větrání. Takové postele zaručeně na trhu s nábytkem jsou.... To stejné platí pro čalouněné postele.

 

Rozdělení roštů do postele
 

Mezi nejlepší rošty patří takové, které poskytují optimální odvětrání. Na výběr tedy jsou: rošty laťkové nebo lamelové.

Laťkové rošty

Správně by se mělo říkat spíše prkenné.(slovo "laťka" by mohlo u někoho navodit pocit tenkého dřeva, které snadno praskne a to v tomto případě není pravda). Prkna z masivního dřeva rozmístěná rovnoměrně s mezerami 3-5cm.

Lamelové rošty

Takové rošty jsou vyrobené z proužků tenké masivní dýhy. Jedna lamela je několik takových proužků slepených dohromady v obloukovité formě. Po vytvrdnutí lepidla zůstane lamela ohnutá. To zajistí její budoucí pružnost. Počet lamel v jednom roštu by měl být alespoň 28ks. Při menším počtu už by matrace nebyla dostatečně podepřená. Lamely jsou od výroby namontované v rámu, který zajistí pevnost a pravidelné rozestupy. Lamelové rošty nejsou vhodné pro svůj princip pružení pro taštičkové a pružinové matrace. Jsou naprosto ideální pro matrace latexové, sendvičové, líná pěna, studená pěna...