Jak vybrat obývací stěny?

Obývací pokoj je místo, kde se scházíte s rodinou nebo přáteli. Slouží k odpočinku, zábavě, konverzaci nebo sledování TV. Obývací pokoj by tedy měl být velmi příjemný a útulný, pro návštěvy reprezentativní.

Jak vybrat obývací stěny?

Obývací pokoj je místo, kde se scházíte s rodinou nebo přáteli. Slouží k odpočinku, zábavě, konverzaci nebo sledování TV. Obývací pokoje by tedy měly být velmi příjemné a útulné, pro návštěvy reprezentativní.

Standardní výbavou každého obývacího pokoje jsou kromě jiného sedací soupravy a obývací stěny. O sedacích soupravách informujeme v článku Jak vybrat sedací soupravy. Nyní se zaměříme na obývací stěny.

Jakou barvou vymalovat obývací pokoj.

Aby obývací pokoj působil ve výsledku útulně a příjemně, je třeba vše sladit dohromady. Důležité je vybrat správnou barvu stěn. Ta totiž tvoří největší plochu obýváku a tak výběru věnujte náležitou pozornost. Je všeobecně známo, že bílá barva je symbolem čistoty, opticky zvětšuje místnost. Pro někoho ale může být  příliš "studená". Úplně tmavé barvy  zase mohou působit stísněným, depresivním dojmem. Zlatá je střední cesta. Nejpoužívanější jsou v současnosti pastelové odstíny. Ty dokáží vytvořit tu správnou příjemnou atmosféru.

Jaký styl a materiál pro obývací stěnu?

Jaký styl zvolíte pro vaši obývací stěnu záleží samozřejmě na Vás. Měl by vycházet ze stylu bydlení, kterým je zařízeno okolí domácnosti a který se Vám líbí. Dnes je na trhu obrovský výběr obývacích stěn. K nejlevnějším materiálům patří lamino, pokračuje foliovaná MDF, dýha, masiv... Moderní je kombinovat takové materiály s kovy (eloxovaný hliník apod..). Nábytek potom působí odlehčeně a luxusně. Nábytek stylový, rustikální z masivu patří pro svou časovou náročnost a cenu materiálu k nejdražším. Dobrou volbou jsou takové obývací stěny, které můžeme označit alespoň trochu za nadčasové. Takové nevyjdou další rok z módy a vydrží Vám delší dobu.

Jak velkou obývací stěnu?

Všimněte si, že prodávané obývací stěny disponují jednotlivými částmi, jako je prostor pro TV, pro knihy, vytríny pro skleničky a jinou dekoraci. Proto pečlivě zvažte, co všechno se musí do Vaší obývací stěny vejít. Moderní stěny bývají spíše minimalistické, složené jen z několika kousků nábytku. Takové stěny působí nejvzdušnějším dojmem..

Obecně platí, že do malého obýváku by se neměla instalovat velká obývací stěna. Nevypadá to dobře a ani se v takové místnosti nebudete dobře cítit. Platí to i naopak. Všeho s mírou...

Obývací stěny v obrovském výběru a dopravou zdarma