Jak vybrat nábytek do kanceláře

Jak vybrat nábytek do kanceláře

Budete-li si zařizovat kancelář novým nábytkem, je třeba myslet hlavně na pohodlí a psychickou pohodu, protože v kanceláři můžete strávit i více než 8 hodin denně. Jak je vám již určitě známo, prostředí ovlivňuje efektivitu práce, správná volba a rozmístění kancelářského nábytku tedy hraje velkou roli.

Také klienti nebo obchodní partneři, které si do kanceláře přivedete, se musejí cítit příjemně, aby s vámi rádi spolupracovali a uzavírali obchody.

Na čem závisí správný výběr

Nevybírejte však pouze podle designu, důležitá je i kvalita, pevnost a stabilita. Díky váze plných šanonů a výpočetní techniky je na nábytek vynakládána velká zátěž. Je nutné, aby se police pod tou vahou nezačaly prohýbat. Zaměřte se proto rovněž na nosnost nábytku.

Správný výběr tady závisí na:

  • velikosti vaší kanceláře,
  • množství času, který v kanceláři trávíte,
  • zda zařizujete kancelář pro jednoho nebo pro více lidí,
  • jakým způsobem budete kancelář využívat,
  • velikosti úložného prostoru, který potřebujete,
  • vašich finančních možnostech,
  • kvalitě materiálu a provedení,
  • tloušťce materiálu, ze kterého je nábytek vyroben.

 

Rozměry a množství nábytku záleží na velikosti vaší kanceláře. Rozhodně to nepřehánějte, „přeplácaný“ prostor na nikoho nepůsobí dobrým dojmem. Druh nábytku volte podle toho, jaké máte kancelářské vybavení a jaké věci potřebujete ukládat. Rozhodně ale oceníte nějaký kus nábytku, který je vybaven zámkem, pro uložení soukromých dokumentů.

Dalším podstatným bodem je volba materiálu. Koupí nábytku z masivního dřeva určitě neprohloupíte, jelikož je při správné tloušťce pevné, odolné, jednoduché na údržbu a vydrží mnoho let. Masivní kancelářský nábytek naleznete na webu drevenakrajina.cz.

Dbejte i na sladěný design. Různý vzhled nábytku v rámci jedné místnosti působí chaoticky a rozporuplně. Naopak nábytek vedený ve stejném stylu vytváří klid a harmonii.

Jaký nábytek nesmí v kanceláři chybět

V kanceláři určitě nesmí chybět kancelářský stůl, kontejner, policová skříň a kvalitní kancelářská židle. Jako doplněk můžete na stěnu zavěsit i police.

Kancelářský stůl

Asi nejdůležitější součást kanceláře. U stolu strávíte nejvíce času, proto vám musí sedět rozměrově. Výška stolu musí odpovídat vaší výšce, takže např. pro člověka s výškou 170-185 cm je vhodný stůl o výšce 67-75 cm. Na trhu jsou k dostání i výškově nastavitelné stoly.

Délka kancelářských stolů se pohybuje od 120 do 200 cm, šířka by měla být alespoň 70 cm.

Kancelářské stoly se vyrábí ve dvou variantách – rovné a rohové.

Policová skříň

Existují 3 velikosti policových skříní, a to nízké, střední a vysoké. Velikost vybírejte podle počtu knih, šanonů a jiných věcí, které potřebujete uschovat. Elegantní a kvalitní dřevěné police nabízí Dřevěná krajina.

Kontejner

Kontejnery jsou doplňkem kancelářských stolů a slouží jako hlavní úložný prostor pro věci, které nepotřebujete mít na stole. Mohou být i se zámkem. Zakoupit je možné kontejner pojízdný nebo kontejner přístavný. Přístavný kontejner oceníte zejména tehdy, potřebujete-li rozšířit pracovní plochu stolu.