Jak vybrat kvalitní matraci?

Nejčtenější

Pokud se ráno probouzíte nevyspalí, rozlámaní, s pocitem nepřekonatelné únavy, může to být způsobeno špatnou kvalitou Vaší letité matrace.

Jak vybrat kvalitní matraci?

Pokud se ráno probouzíte nevyspalí, rozlámaní, s pocitem nepřekonatelné únavy, může to být způsobeno špatnou kvalitou Vaší letité matrace. Chovejte se hezky sami k sobě a věnujte výběru matrace nějakou energii. Vyplatí se to.

Správná matrace je daleko důležitější, než kvalita samotné postele a roštu (Jak vybrat rošty do postele). Výběr začíná u správné velikosti.

Jak velkou matraci

U výběru vhodné velikosti matrace je to logicky stejné, jako při výběru velikosti postele (Jak vybrat postel). Jednoduše přičtěte ke svojí výšce cca 25cm. (to platí i pro dětské matrace). Vhodná šíře je individuální. Nekupujte matrace užší, než 80cm. K mání jsou běžně pohodlnější šířky 90, 100cm.

Jaký potah

Potah matrace by měl být v každém případě snímatelný. Velmi Vám to usnadní čištění.

Potah si vyberte dle toho, co je Vám příjemné i finančně. Nejlevnější bývají bavlněné - jsou příjemné na dotek, ale hůře se čistí. Dalšími možnostmi mohou být froté. K nejlepším patří antialergenní potahy, některé s Aloe Vera.

Matrace se zónami

Jednoznačně přínosem byl počátek výroby matrací s několika zónami. Zóny se v tomto případě myslí části matrace s rozdílnou tuhostí. Pro Váš kvalitní spánek je důležité srovnat tělo v ideálním případě do roviny. Toho se může dosáhnout jedině rozdílnou tuhostí částí matrace. Ideální počet zón je 7.Někteří výrobci matrací nabízejí provedení, kdy z boku jsou čtverhranné otvory, do kterých si nastrkáte hranoly z tuhé pěny a podporu Vašeho těla tak dokonale vyladíte. Toto se nejlépe pozná při poloze na boku.

Manželská postel - jedna velká, nebo dvě malé matrace?

Co je lepší, je individuální. Pro spánek a manipulaci s matracemi je lepší každá zvlášť. Také například může každý ze spáčů vyžadovat jiné provedení matrace, jinou tuhost, pro rozdílné váhy... Někomu ale zase může vadit "mezera mezi matracemi. Ta ale při výběru matrace vhodné velikosti takřka zmizí - matrace budou natlačeny těsně vedle sebe.

Rozdělení matrací:

  • dětské matrace

matrace speciálně navržené pro dětské spaní. Vhodné velikosti i tuhosti...

  • gelové matrace

matrace pro velkou zátěž. Komfortní pěnové profily, viskoelastická pěna

  • latexové matrace

směs umělého a přírodního latexu pro antialergické vlastnosti. Pro dobré větrání provzdušňovací kanálky. Ideální na lamelový a nastavitelný rošt.

  • matrace líná pěna

ne vždy slovo "líný" znamená něco špatného. Tyto matrace reagují na tlak a teplo a optimálně se přizpůsobí Vašemu tělu.

  • pěnové matrace

cenově výhodné matrace z kvalitní PUR pěny.

  • pružinové matrace

výborně "dýchají". Hodí se na obyčejný dřevěný rošt. (který nepruží, jako lamelový). Cenově dostupné a možnost i pětileté záruky.

  • taštičkové matrace

každá pružina v samostatném sáčku. Výborné ortopedické vlastnosti. Ve spojení s latexem a línou pěnou - nejkomfortnějí řešení pro matrace vůbec..

Kvalitní matrace za super cenu ZDE