Jak vybrat dětský nábytek?

Nejčtenější

Nákup nábytku pro děti zabere hodně času při plánování. Tento proces by mohl být dokonce o něco složitější než vybavování jiných místností, protože nekupujeme nábytek pro sebe, ale pro někoho jiného: pro Vaše dítě!

Jak vybrat dětský nábytek?

Tipy na nákup dětského nábytku

 

Víte, jak vybavit dětský pokoj nábytkem? Není to tak těžké...

Nákup nábytku pro děti zabere hodně času při plánování. Tento proces by mohl být dokonce o něco složitější než vybavování jiných místností, protože nekupujeme nábytek pro sebe, ale pro někoho jiného: pro Vaše dítě!

Tyto tipy Vám pomohou plánování dětského pokoje zjednodušit.

Šetřete prostorem a používejte víceúčelový nábytek.


Dětské pokoje a dětský nábytek v nich musí sloužit řadě funkcí - spání, hraní, učení... Proto není špatné, když alespoň některé kusy nábytku slouží víceúčelově. Například skříňky, které slouží pro ukládání věcí, mohou při vhodné velikosti sloužit i jako schody, nebo místo k sezení...Pokud bydlí v pokoji třeba dvě děti, jsou velmi populární palandy.

Vše do dětského pokoje - vyzkoušejte!

 

Myslete na bezpečnost.

Kde jinde bychom měli více myslet na bezpečí, než když se jedná o naše děti. Ujistěte se, že nábytek, který kupujete, je pevný, robustní a že u nábytku neexistuje žádné bezpečnostní riziko, jako jsou třeba volné zábradlí u palandy, rozviklané žebříky, které pevně u nábytku nedrží apod... Dětský nábytek by měl vydržet hrubé dětské zacházení..


Pokud chcete použít starý nábytek, ujistěte se, že použité barvy neobsahují olovo. Pokud se chystáte starý nábytek nově natřít, používejte výhradně ekologické, nezávadné barvy.

Věnujte pozornost stylu.

Nyní víte, kolik kusů nábytku koupíte, promysleli jste všechna bezpečnostní rizika a nyní se musíte rozhodnout, jaký styl nábytku vyberete do dětského pokoje.

Může se zdát, že výběr dětského nábytku není důležitý pro správný vývoj Vašeho dítěte, ale opak je pravdou!

Nejdříve promyslete, jak dlouho chcete, aby nábytek Vašim dětem sloužil. Děti rostou a vyvíjejí se úžasně rychle. Jejich vkus se mění velmi rapidně během krátké doby. Pokud nechcete dětský nábytek měnit velmi často, měli byste kupovat spíše nadčasový, univerzální nábytek. Dětský nábytek tematicky zaměřený vydrží krátkou dobu. Vaše dítě nebude chtít v 15 ti letech spát v posteli ve tvaru formule. Ale Vaše 5ti leté dítě může být v takové posteli velmi šťasné...

Další možností, kterou někteří výrobci nabízejí, je dětský nábytek, který se svým designem blíží k nábytku, kterým si zařídíte celý dům. Takové bydlení působí velmi celistvě.

Nezapomeňte použít v dětském pokoji barevné lůžkoviny, polštáře nebo hračky, sedací vaky, které dodají pokoji vzhled, který bude Vaše dítě milovat!