Jak vybrat barvy?

Módní barvy pro nábytek a vymalování místností vybírejte spíše dle toho, že vás opravdu oslovily. Je poměrně nákladné měnit barvy pokaždé, když se změní trend. Nestávejte se otroky trendů. Barvu můžete vybrat i podobnou té módní.. Více o barvách v interiéru čtěte dále...

Jak vybrat barvy?

 

Změnou barvy interiéru nebo přímo nábytku můžete dosáhnout vynikajících výsledků. Tím, že změníte barvy, interiér ožije a v kombinaci s vhodnými bytovými doplňky se vytvoří úplně nový prostor. 
 

Módní barvy

 

S barvami, které jsou zrovna v módě je ten problém, že pokud se móda změní (a to se děje poměrně často) a vám nezbývá než také měnit. To je trochu nepraktické i nákladné.
 

Vyberete pouze takové barvy, které vás opravdu oslovily.

 
To je první pravidlo, které byste měli mít na paměti při výběru nových barev. V interiéru byste se měli cítit dobře především vy a ne nějaký návrhář - designér. Když vyberete barvu, která je zaručeně dnes módní a vám se úplně nezdá, můžete se stát otrokem módy se ztrátou osobitosti.
 

Jak tedy vybrat barvy?

 

Zkuste se podívat jaké barvy byly módní loni, jaké jsou letos. Můžete vybrat barvu, která bude podobná té módní a vám se líbí. V dnešní době je velmi snadné nechat si namíchat ten správný odstín. Vymalování bytu je relativně levná cesta jak změnit barvu interiéru. Někdy stačí vymalovat jen jednu stěnu abyste dosáhli dramatické změny. Výhoda je zřejmá: když nebudete s výsledkem spokojeni, vždy může zeď přemalovat jinak...
 

Nekupujte nábytek velkých rozměrů v módních barvách

 
Ze stejného důvodu jako není dobré si nechat vymalovat byt módními barvami, které už za rok módní nebudou, není dobré kupovat nábytek velkých rozměrů v módních barvách..