Jak vybírat žárovky a proč vsadit na LED technologii?

Jak vybírat žárovky a proč vsadit na LED technologii?

Výběr žárovek dokáže poměrně výrazně ovlivnit váš účet za elektrickou energii. Při správném výběru může být průměrná měsíční částka nižší a čím více svítidel máte, tím větší bude rozdíl. Jak si poradit s výběrem a proč zvolit moderní LED žárovky? To se dozvíte v tomto článku.

Úspora energií a dostatečná světelní intenzita

Velkou předností každé LED žárovky je úspora energie i přes vysokou světelnou intenzitu. Rozdíl je až čtyřnásobný v porovnání s běžnou žárovkou. Znamená to, že za menší množství elektřiny získáte stejné množství světla. Úspora energií je znatelná hlavně u svítidel, která jsou v provozu delší dobu. Pokud si navíc vynásobíte počet všech zdrojů osvětlení, můžete zjistit, že váš účet se sníží o nezanedbatelnou částku.

Pasující závit a dlouhá životnost

Při výběru vhodné žárovky je nutné zvolit správný závit. Ten najdete v informacích od výrobce svítidla. Široká nabídka umožňuje najít ideální možnost pro každého. Další velkou výhodou LED technologie je dlouhá životnost. Udává se, že žárovky vydrží až 50 000 hodin svícení. To je úctyhodná doba, během které se nebudete muset věnovat starostem s výměnou a nákupem nové. To vám pomůže ušetřit čas i finance. Uvidíte, že s pomocí LED žárovek osvětlíte celý dům i vnější prostory s malými nároky na údržbu a energie.

Univerzální možnosti použití

Praktickým pomocníkem se širokými možnostmi využití jsou LED trubice. Ty jsou často označovány jako zářivky a svá uplatnění najdou v kancelářích, kuchyních, pracovnách a tak dále. Díky svému silnému světlu, ale bez velkých nároků na energii, oceníte i reflektory použitelné ve venkovních prostorách pro osvícení okolí domu, příjezdové cesty, garáže, parkoviště a podobně. V rámci dekorativních opatření se hodí LED pásky v různých barvách, které jsou vhodné pro venkovní i vnitřní použití.

Vánoční osvětlení

Vánoční osvětlení na T-zboží.cz

Reklama
Reklama 2