Jak vybírat povlečení do postele? Rozhoduje kvalita materiálu

Jak vybírat povlečení do postele? Rozhoduje kvalita materiálu

Při výběru povlečení do postele je na místě zvážit především to, z jakého materiálu bude vyrobené. Každý z nás má jiný vkus a také jinak reaguje na různé materiály. V tomto článku se dozvíte, jaké jsou vaše možnosti.

Bavlněné povlečení

Klasické české povlečení ze 100% bavlny je sázkou na jistotu. Bavlna je velmi příjemná na dotyk, zároveň nezpůsobuje žádné alergické reakce při kontaktu s lidskou pokožkou. Nevýhoda může spočívat v tom, že se po každém vyprání musí žehlit, aby změklo. Zato však oceníte příznivé ceny, bavlněné povlečení patří k levnějším variantám.

Krepové povlečení

Alternativou k bavlně je krepové povlečení. Vyrábí se buď rovněž z bavlny, nebo se používá polyester. Polyesterové povlečení je oproti bavlněnému levnější a také lehčí, někomu však umělý materiál nemusí vyhovovat.

Hlavní výhodou krepového povlečení do postele je to, že se nemačká. Nemusíte jej ani žehlit, po vyprání ho stačí jednoduše roztáhnout na sušák a nechat důkladně oschnout. Při sušení povlečení není vhodné umístit na přímé sluneční paprsky, mohly by narušit jeho strukturu.

Krep je příjemný na dotyk, navíc i hřeje, takže se skvěle hodí zejména do chladnějších nocí.

Saténové povlečení

Povlečení ze saténu se opět vyrábí ze 100% bavlny, ovšem jiným způsobem. Používá se totiž hustá vazba. Díky následné merceraci má ve výsledku charakteristický lesklý vzhled, který mu dodává luxusní vzhled. Právě kvůli způsobu výroby jde o dražší typ povlečení, oceníte ale jeho hebkost. Navíc v létě chladí, v zimě naopak dokáže zahřát.

Vždy dejte přednost značkovému kvalitnímu povlečení, ideálně od tuzemských výrobců. Kupříkladu produktům značky XPOSE, která vyrábí ložní povlečení v klasických i prodloužených rozměrech. Nechybí ani oblíbené francouzské povlečení, které se hodí do manželské postele, pokud s partnerem rádi spíte pod jednou dekou.