Jak topit dřevěnými briketami?

Jak topit dřevěnými briketami?

Venku to sice vypadá jako v pohádce, nebo na zimním obrázku od Josefa Lady. Přesto jsme raději zalezlí doma v teple. Zejména majitelé rodinných domků ale vědí, že moci si dopřát bezstarostné povalování v teploučku stojí značné úsilí. Aby vám bylo teplo, ale neprotopili jste přitom velké peníze za běžně používané energie (elektřinu, plyn), je potřeba se na zimu připravit už dříve. I v případě uhlí nebo dřeva to však může být složité. Dřevo musíte sehnat, nechat dostatečně vyschnout a připravit pro topení. Další variantou je draze kupovat jak již hotové dřevo, tak uhlí. V dnešní době se proto stále více začínají využívat dřevěné brikety.

Dřevěné brikety

Dřevěné brikety mají hned několik výhod, díky kterým jsou tak oblíbené. Je to jednak univerzálnost použití, neboť se s nimi dá topit ve všech topných zařízeních. Můžete je použít na domácí topení, ale také na zahradní grilování. Navíc topení dřevěnými briketami je velmi snadné. Nemusíte je řezat a štípat, jak je tomu v případě dřeva. Šetří váš čas i vaši práci. Dalším velkým plusem je jejich příznivá cena, která bývá při výběru paliva mnohdy rozhodující. Brikety mají skvělou výhřevnost. Kombinují v sobě vlastnosti jak dřeva, tak uhlí. Hoří jako dřevo a žhnou jako uhlí.

Na co se při výběru zaměřit?

Dřevěné brikety se staly oblíbené také díky tomu, že se jedná o ekologické palivo, které vzniká pouhým slisováním dřevěných pilin. Kvalitní brikety by tedy měly být bez jakéhokoliv lepidla a dalších jiných pojiv. Na to je potřeba dát dobrý pozor. Díky tomu pak mají dlouhý čas hoření a minimální popelnatost. Výhodnou nabídku, tedy dřevěné brikety v akci, nyní najdete na stránkách www.briketydrevene.cz. Jedinečná je i možnost nákupu dřevěných pelet od firmy OPTIMTOP s.r.o., ke které získáte dopravu zdarma po celé ČR již od jedné objednané palety.