Jak si vyzdobit interiér a nábytek?

Jak si vyzdobit interiér a nábytek?

Minimalismus je skvělým základem pro vytvoření zcela nového uspořádání vašeho bydlení. Pokud vás tedy tento styl nudí a hledáte novou inspiraci pro vyzdobení interiéru, podívejte se, jaký efekt budete mít, když do svého domova pořídíte zajímavé dekorace.

Když se chcete dát novou cestu uspořádání vašeho interiéru, který byl dosud vyzdoben v minimalistickém stylu, máte před sebou spoustu kreativní zábavy. Nábytek a doplňky mohou mít neobvyklé vzory. Některé z nich jsou nám již dobře známy, například klasické fotoalbum s rodinnými fotografiemi a některé z nich jsou nové produkty, které se právě objevují v našich domácnostech.

Vyzdobte si interiér

Abyste změnili interiér vašeho domu, nemusíte vynakládat vysoké částky. Stačí jen pár drobných změn – například můžete změnit potah na sedačce, doplnit ji barevnými polštářky. Na stůl můžete postavit vázu s čerstvými květy. Dbejte na to, aby všechny doplňky byly v jednom stylu a spolu s nábytkem tvořily harmonický celek (například provensálský styl, retro styl, apod.).

Okna jsou přechodem mezi interiérem a okolím domu, takže je vhodné je zdobit z několika důvodů. Především budou estetickou přehlídkou vašeho domova. Při pohledu z úrovně ulice budou svědčit o promyšleném a harmonickém uspořádání interiéru v souladu s aktuální sezónou. Za druhé, zdobená okna budou příjemným přízvukem, který potěší oči členů domácnosti.

Dekorace dle ročního období

Dekorace do interiéru můžete volit trvalé nebo je obměňovat podle ročního období. Například podzimní barvy snadno najdete na dekorativních vázách, květináčích, miskách a figurkách. Podzim můžete zdůraznit v bytovém textilu – stačí si koupit měkké přehozy a koberce, ale také polštáře a ložní prádlo v teplých barvách. Podzimní dekorace domu mohou být dekorace s prvky ze sena, slámy, sušeného ovoce nebo umělého ovoce, které barví interiér svou přirozenou a jednoduchou povrchovou úpravou. Vyzdobit můžete nejen sedačku nebo stůl, ale i okna.

Vytvořte z každého místa v bytě užitečný kout

Pokud se chcete zbavit drsného, chladného klimatu vašeho bytu, stojí za to uspořádat každý roh, každou volnou polici nebo prázdnou desku stolu, abyste získali bydlení s výraznějším a útulnějším charakterem. Lidé, kteří oceňují minimalismus, ale v přístupnější a teplejší verzi, by se měli pokusit vyzdobit interiér jemnými rámečky s ilustracemi nebo fotografiemi, i když v tlumených, jemných barvách. Můžete si vystavit například svatební fotoalbum. Přítomnost rostlin v bytě navíc dodá přirozenost a ekologický charakter. Na druhou stranu, ti, kteří oceňují živost, energii a dynamiku, by měli využít sílu pastelových barev, které váš interiér určitě ozdobí jedinečným a kreativním způsobem. Naplňte prázdnou komodu zajímavými, výraznými doplňky různých forem a tvarů, čímž získáte uměleckou atmosféru svého prostoru.