Jak si poradit s dlouhou a úzkou chodbou v bytě?

Jak si poradit s dlouhou a úzkou chodbou v bytě?

Téměř každý, kdo žije v bytě, musel při jeho zařizování počítat každý centimetr a hledat všechna možná řešení, jak do takto malého prostoru vměstnat tolik potřebných věcí. Obzvlášť s místnostmi jako je předsíň a chodba to nebývá zrovna jednoduché, neboť právě do těchto míst je potřeba dát nejvíce úložných prostorů, jako jsou skříně, botníky, věšáky, poličky a mnoho dalšího. Spousta bytů se však potýká s dlouhou a úzkou chodbou, která už na první pohled nepůsobí příliš prakticky. Jak do takového prostoru vybrat nábytek, do kterého by se všechno vešlo, a zároveň by nezabíral tolik místa?

Do malých městských bytů jsou vestavěné skříně ideálním řešením. Skříně skvěle doladí váš interiér a poskytnou dostatek úložného prostorů, do nějž můžete schovat boty, oděvy a zkrátka vše co budete potřebovat. Skříně na míru mohou být vyrobeny od podlahy až ke stropu, díky čemuž nepřijdete ani o prostory v horní části místnosti, které často zůstávají nevyužité.

Důležitou roli však v úzké chodbě hraje také výběr dveří skříně. U zakázkové výroby máte na výběr z několika možností, je ale třeba mít na paměti, že dveře by vás neměly při hledání uložených věcí nijak omezovat, ale také by měly být zvoleny s ohledem na jejich prostorovou náročnost. Chcete-li docílit obou zmíněných požadavků, zvolte posuvné dveře.

Chcete do své chodby pořídit také dekorace? Pro zmíněný typ chodby jsou vhodné drobné doplňky, které ji dokáží opticky zkrátit. Pozornost věnujte také osvětlení. Teplejší barva světla dokáže chodbu zpříjemnit a zútulnit.

Nemáte-li o vybavení vaší chodby žádnou konkrétní představu, nechte si poradit od profesionálů. Mnoho firem zabývajících se výrobou nábytku na míru v Brně vám s vestavěnými skříněmi odborně poradí a vytvoří vám také jejich grafický návrh.