Jak se vybírají estetické a funkční žaluzie a rolety

Jak se vybírají estetické a funkční žaluzie a rolety

Při výběru typu stínící techniky je důležité si uvědomit, co od ní očekáváte. Toužíte po soukromí či ochránit zařízení před sluncem nebo hledáte pouze cenově nejdostupnější stínění? Případně potřebujete zútulnit, doladit či osvěžit interiér? Cestou může být i kombinace s exteriérovým stíněním, které ochrání místnosti před přehříváním. Interiérové ​​stínění výběr - rolety (plisované, římské …), sloužící na zastření okna, žaluzie (horizontální nebo vertikální) s naklápěcími lamely, které regulují intenzitu světla v místnosti. Textilní stínění a horizontální žaluzie s hliníkovými, dřevěnými nebo bambusovými lamely je další možná varianta.

Venkovní žaluzie - výtečný stínící prostředek

Kromě běžného stínění, jaké poskytují např. markýzy, slouží exteriérová stínící technika především jako vysoce účinná zábrana nežádoucího přehřívání interiéru. Venkovní žaluzie a rolety snižují prostup tepla do interiéru, samozřejmě každý produkt s jiným účinkem. Romantické rolety dodají místnosti atmosféru - široký výběr druhů látek (měkké záclonové tkaniny, těžší a hustší látky).  Pokud jde o žaluzie, můžete volit horizontálně i vertikálně, a na výběr je dnes už i celá škála barev. Nejběžnější jsou plastové horizontální žaluzie, existují varianty pro interiér a exteriér. Oproti závěsům nabízejí větší míru soukromí, a jejich životnost, překračuje možnosti textilních dekorací.  

Rolety, markýzy a žaluzie Climax – vysoce kvalitní výrobky  

Neopomínáme ani na sítě proti hmyzu - nejúčinnější ochrana interiéru proti vtíravým komárům. Snadná montáž a demontáž, máte k dispozici elegantní a vysoce funkční doplněk každého okna. Můžete se rozhodnout pro interiérové ​​stínění, které zakryje jen okenní sklo, nebo typ, který překryje i okolí okna.  Podrobně byste se měli informovat o možnostech při nadrozměrných zasklení - rozměry látek či délka lamel nejsou totiž neomezené. Pokud se dostanete k výběru vhodné žaluzie, dovolíme si vám doporučit právě žaluzie od firmy Climax. Ty totiž patří mezi bezchybné, snadno ovladatelné a omyvatené výrobky. Využijte nabídku firmy Climax