Jak se poprat s výběrem svítidla do koupelny?

Jak se poprat s výběrem svítidla do koupelny?

Nutno říci, že je osvětlení pro mnohé trochu oříšek. Za prvé se zaměřujeme na trendy svítidla do jiných pokojů a na koupelnu kapánek zapomínáme. Druhým problémem je i to, že nevíme, jaké parametry mají produkty splňovat. Věřte, že je výběr i samotná montáž mnohem náročnější. Sladit bezpečnostní prvky s těmi estetickými není snadné.

Budiž světlo!

Jak je známo, v koupelnách nebývá moc velké okno, a proto do místnosti neprojde dostatečný sluneční svit. Někde nemají lidé ani okno. V tomto případě pomohou koupelnová svítidla s komfortními žárovkami. Díky nim je prostor prosvětlený. Klíčem k úspěchu je správné rozmístění světel. S tímto faktorem je spjata i velikost a design koupelny. Posledním kritériem je barevné sladění zařízení.

Jaké zvolit?

Samozřejmě existují moderní světla do koupelny splňující nejnáročnější požadavky uživatele, a navíc se o ně dobře pečuje. Pokud byste rádi osvětlení kolem zrcadla, vždy se zaměřte na produkty, jež mají instalovaná světla po obvodu. Věděli jste, že svítidlo seshora umí zvýraznit kruhy pod očima i čelo a obočí? Barva a stín jsou tedy důležité. Velmi zásadní je rozmístění osvětlení do koupelny dle bezpečnostních norem a předpisů. Jedná se o vedení elektřiny a přítomnost vody. Možná jste netušili, že je minimální vzdálenost vany či sprchového koutu od svítidla 60 cm. Rizikové oblasti jsou označeny jedničkou, dvojkou a trojkou. Obrysové žárovky uspokojí 60 – 75W, stropní 100 – 120W. V žádném případě nedávejte světlo tam, kde vrhá nelibé stíny. Trefou do černého jsou také užitečné stmívače.

Pár rad na závěr

Prodejci dnes nabízejí pestrou paletu moderních svítidel do koupelny. Ke sprchovým koutům jsou ideální vodotěsná a parotěsná.

Ať už si zvolíte stropní, zápustná, nástěnná anebo k zrcadlu, vždy dbejte na bezpečnost. Designově si v bohatém sortimentu nejlepších obchodníků vyberete.