Jak plánujeme výlety - trampolíny nebo zvířátka?

Za okny je ještě sníh, teploty pod nulou, ale naše rodina začíná plánovat jarní, letní výlety a dovolenou. Záměrně říkám, že celá rodina, protože náš syn Dominik se na výběru dovolenkových míst chce také podílet.

A proč vlastně ne? Alespoň se o to více těší a nemusíme celou cestu s manželem Filipem poslouchat: „Kdy už tam budeme?“  Podle přesných instrukcí totiž ví vzdálenost našeho cíle.

A protože ho i ve škole zajímá zeměpis, dokáže nahodit zajímavé tipy. Vloni jsme se všichni vydali na „slavnostní“ oběd do restaurace „Na střelnici“ v Poděbradech.

Jak plánujeme výlety - trampolíny nebo zvířátka?

Byla nám doporučená našimi známými, kteří v Poděbradech bydlí a také mají děti. Říkají totiž, že s dětmi nejdou nikam, kde by nebylo pro ně nějaké zázemí. Nejraději jejich dcerky mají trampolínu nebo minizoo. Nejlépe oboje na jednom místě.

Přátelé nám nemohli poradit lepší restauraci. Dominik si krátil dlouhou chvíli, než donesli jídlo, skotačením na trampolíně. Dokonce si myslím, že ho trampolína zaujala natolik, že kdybychom ho nenahnali k jídlu, skákal by tam až doteď.

S plným břichem se mu už skákat nelíbilo, proto jsme si šli pohladit zvířátka, která byla v blízkosti restaurace.  Dominikovi se všetečná koza moc líbila. Krmil jí čerstvou pampeliškou a obdivoval její dlouhou bradu.

U zvířat synovi dokonce ještě vyhládlo, proto oběd „zaplácl“ ještě velkým pohárem. Než jsme však odjeli domů, musel si ještě zaskákat na trampolíně. Jak výmluvně pravil: „No doma ji nemáme, tak musím ještě chvilku…“

Tak a zpátky k plánování. Letos se chceme podívat i do dalších koutů naší republiky… samozřejmě tam nesmí chybět trampolína a zvířátka.