Jak na ucpané odpady? Nepodceňujte první příznaky

Jak na ucpané odpady? Nepodceňujte první příznaky

Ucpané odpady jsou poměrně častý problém, který se může objevit v každé domácnosti. Dřez nebo vana, ze kterých neodtéká ani kapka vody, nám dokáže pořádně pokazit den. A ještě horší situace nastává, když se naplní záchodová mísa.

Kdy se začít zabývat stavem odpadů

Abychom se nedostali do prekérní situace, měli bychom vše začít řešit již ve chvíli, kdy zpozorujeme, že se odtok odpadů zpomalil. Odkládáním totiž problém nezmizí.

Jak předejít ucpání a udržet potrubí čisté

Prevence je důležitá i u odpadů. Dbejte, aby se do dřezu ani do umyvadla nedostávaly zbytky jídla. Dejte pozor i na tuky, které zanášejí odpad vrstvou, na niž se nabalují další nečistoty. Mastné nádobí vždy důkladně oplachujete horkou vodou a nikdy, ale opravdu nikdy, do odpadu nevylévejte olej z pánve.

Co do záchodu rozhodně nepatří

Nejčastější příčinou ucpané toalety jsou bezesporu dámské hygienické pomůcky. Relativně novým trendem je ale i vlhčený toaletní papír. Stejně tak bychom neměli splachovat ani vatu a tyčinky na čištění uší; a už vůbec ne odrbané plyšáky, rozlámané pastelky a uhynulé křečky.

Co si počít, když odpad zatvrzele neodtéká

Pokud si nevíme rady, nezbývá, než se obrátit na specializovanou firmu. Ta dokáže ucpaný odpad vyčistit, i pokud je situace kritická a my již dávno ztratili poslední naději. Profesionálové nás naštěstí dokáží zachránit a uvést nevábné sociální zařízení i zanesený dřez do původního stavu. Jestli jste se dostali do úzkých a vaše koupelna momentálně ani zdaleka nepřipomíná místnost, ve které byste se chtěli ještě někdy zabývat očistou těla, můžete se obrátit na čištění odpadů Praha.

Jak se vypořádat s ucpanou kanalizací?

Tady je odborný zásah nezbytný. Do čištění kanalizace se sami rozhodně nepouštějte. Raději kontaktujte čištění kanalizace Praha.