Jak moderně vybavit dětský pokoj

Jak moderně vybavit dětský pokoj

Jedna z met každého dětství. Vlastní pokoj. Pokud jste ho museli sdílet se sourozencem, pamatujete si nejspíš, že jím vedla pomyslná demarkační linie, za kterou na obou stranách bylo: „Nesahej na to, to je moje... mamííí!!” Sourozenecké kompetence si budou muset vaše dítka vyjasnit sama. Jak ale pokojíček vybavit, aby jim tu nic nechybělo?

 

Na vás možná půjdou mdloby a zuby vás rozbolí už jen z pohledu na tu záplavu žvýkačkově růžové, ale přeje-li si vaše malá dcerka zrovna tohle, dovolte jí to. Dětský nábytek je barevný, výrazný a hravý a nejmenší mají do zařízení i v útlém věku co mluvit.

 

Co jsou dvě nejdůležitější součásti pokojíčku? V první řadě správná postel. Co platí pro tu vaši, to bychom u té dětské třikrát podtrhli. Pevný a stabilní rám, kvalitní rošt a matrace poskytující přiměřenou oporu. A ta druhá? Psací stůl s adekvátní židli. Oboje by v ideálním případě mělo být nastavitelné, aby mohlo doslova růst se svým malým uživatelem. Přestavbám se vlivem věku a měnících se potřeb i tak nevyhnete, minimálně tehdy, až bude vaše čtrnáctiletá „princezna” nekompromisně požadovat, že růžová se každopádně vymění za černou a animované hrdiny na zdech nahradí hudební (údajně, vám ta metalová partička připomíná spíš postavy z hororu) skupina, přesto není nutné celé zařízení pokoje každých pár let kompletně zlikvidovat.

 

Prim budou hrát též úložné prostory. Vždy na oblečení, což znamená nutnost zakoupit prostornou skříň. Tu postupem času ocení hlavně dospívající slečny. Hodit se budou ale i regály, poličky nebo komody, zprvu na hračky či knížky, později si potomek bude potřebovat někam dát učebnice a sešity, ač je potřeba přiznat, že o učebnici dějepisu občas stejně zakopnete na těch nejneuvěřitelnějších místech. Vaše dítě někde určitě jednou zapomene vážně i tu hlavu.

Klíčovou zásadou v pokojíčku je odolnost a bezpečí. Vaše ratolest je zkrátka plná energie a na nábytek kolem sebe nebere příliš ohledů.