Jak levně zařídit byt, aniž byste museli dělat kompromisy

Jak levně zařídit byt, aniž byste museli dělat kompromisy

Toužíte po pěkném, moderně zařízeném bydlení? Vybavení do bytu představuje obrovské výdaje, proto mnoho lidí stále odkládá i sebemenší změny. Jak na to, aby vás nový nábytek nezruinoval?

Hlídejte výprodeje a slevy

Většina obchodů pořádá čas od času výprodeje a různé slevové akce. To jsou ideální příležitosti, jak pořídit klidně i nábytek z masivu nebo spotřebiče od renomované značky za zlomek původní ceny. Sázkou na jistotu je vypravit se na nákup pár týdnů po Vánocích, kdy se obchody s výhodnými nabídkami přímo předhánějí, i když nabídka někdy bývá trochu probraná. Pokud nepotřebujete ty úplně nejnovější kousky, dívejte se po starších designových řadách, ceny obvykle již po roce výrazně klesnou.

Spolehněte se na šikovné ruce

Někdy není třeba kupovat nový nábytek, namísto toho postačí trochu oživit ten starý. Křesla lze znovu potáhnout a vytvořit z nich zcela nový model. Zrenovovat můžete i stolek, židle nebo třeba svítilnu. V kurzu je nyní nábytek s vintage vzhledem, který vytvoříte správně provedeným nátěrem. To vše pěkně doplní vintage dekorace a okrasné polštářky, třeba ze stránek 4home.

Nebojte se levnějších materiálů

Přednosti pravého dřeva jsou v poslední době vyzdvihovány do nebes, pravda je však taková, že ani lamino není špatnou volbou. Je velmi odolné a vyrábí se v mnoha líbivých dekorech. Navíc skýtá řadu praktických výhod, které poznáte především při čištění. Je odolné vůči vodě a na rozdíl od dřeva vydrží jeho barva dlouho beze změny.

Využívejte online kupony

Slevové kupony již dávno nejsou pouze výsadou magazínů z hypermarketů a nemusíte je odnikud vystřihovat. Prodejny kupony obvykle zveřejňují na internetu a specializované portály je pro vás vyhledávají, shromažďují a třídí do přehledných kategorií. Například 4home slevový kupon aktuálně nabízí možnost ušetřit 5 - 85 % na různých výrobcích a získat dopravu zdarma.

Zapřemýšlejte o nábytku z druhé ruky

Nezoufejte, pokud jste v bazaru nenašli úplně přesně to, po čem toužíte. Nejzajímavější kousky z druhé ruky dnes koupíte na internetu, kde se také můžete zúčastnit výhodných aukcí. Lidé se často zbavují zcela funkčních a zachovalých kousků nábytku kvůli stěhování nebo renovaci. Ale pozor, postel s matrací byste použitou rozhodně kupovat neměli.