Investice do bydlení má smysl

Investice do bydlení má smysl

„Turbulentní“. Přídavné jméno, jenž v posledních letech slýcháme poměrně často. Naši politici jej užívají snad v každém svém projevu. Turbulentní doba, časy, změny, … Všimli jste si? No, možná na tom něco bude.  Zvraty v naší společnosti  jsou dost časté a dá se říci, že až prudké. Jistoty jako by přestaly existovat. Avšak alespoň minimální jistota je žádoucí. 

Období nejistoty už, bohužel, počítáme na roky. A rozšířila se rovněž škála nepříjemných situací. Jsme si vědomi toho, že je nutné tvořit finanční rezervu, ale z čeho? Vlivem oněch turbulentních změn rostou ceny potravin, energií, léků či služeb. Současně s tím narůstá míra inflace. Naše vydělané peníze uschované na bankovních účtech ztrácí hodnotu a my jistotu, že za pár let budeme mít co jíst a neztratíme střechu nad hlavou.

Otázkou tedy zůstává, jak to udělat, abychom se zabezpečili na budoucnost? K oblíbeným způsobům patří spořicí účty, penzijní připojištění nebo stavební spoření. Jenže i v tomto případě jsou výnosy ovlivněny inflačním růstem a žádné závratné částky nelze očekávat.

Rada finančních poradců zní: „Investujete!“ Ale do čeho? Možností je dost.

Tradiční a dlouhodobě stabilní „ukládání peněz“ s poměrně nízkým rizikem představuje investice do bytu či domu; ať už se rozhodneme pro nákup nemovitosti za účelem vlastního bydlení či pro koupi nemovitosti pro děti anebo vnoučata. Příkladem takové investice mohou být novostavby Praha - Prosek, Štěrboholy či Hloubětín. Aktuálně nabízí společnost Finep několik volných bytů v Britské čtvrti v Praze ve Stodůlkách.

Širokou nabídku nového bydlení není nutné obrážet osobně. V dnešní uspěchané době to někdy není ani v lidských silách. A tak svůj budoucí domov můžeme vybírat v klidu, třeba večer, když děti usnou, a to díky takzvanému e-Setkání.

Jde o virtuální, leč plnohodnotnou, prohlídku prostřednictvím telefonního hovoru a online aplikace. Člověk nikam nepřejíždí, nestresuje se časovou tísní a má prostor a mozkovou kapacitu řešit to podstatné – své budoucí bydlení.

Chceme-li vybudovat nový domov, určitě nás kromě bytu jako takového bude zajímat okolí. Jednak po praktické stránce, ale také to, aby se nám „tam“ líbilo a okolní prostředí působilo příjemně.

Jedním z nejzásadnějších kritérií pro bydlení v Praze je blízkost metra. Což například Britská čtvrť splňuje. Nové byty Stodůlky jsou od centra vzdáleny maximálně 25 minut jízdy. V rozumné vzdálenosti se nachází též letiště, ale hluk letadel místní život nijak nenarušuje.

Pro rodiny s malými dětmi je podstatná mateřská školka a základní škola včetně volnočasového vyžití jejich dětí. Moderní rezidenční projekt zahrnuje několik  dětských hřišť; škola se školkou potom stojí v docházkové vzdálenosti.

Další měřítko, neméně důležité, tvoří služby – jejich složení, množství a dostupnost. A právě ve Stodůlkách mají obyvatelé k dispozici supermarket, kadeřnictví, restaurace, kavárny, vinotéku i posilovnu. Samozřejmostí je bankomat a box zásilkové služby. Zkrátka vše potřebné k běžnému životu.

Nové byty v Praze, ať už se jedná o Britskou čtvrť, Kaskády Barrandov, Harfa Park, Malý háj, Novou Elektra a další, mohou úspěšně řešit náš problém se zajištěním do budoucnosti. Kromě nového bydlení totiž ještě zhodnotíme své peníze.  

Vzhledem k tomu, že v současné době cena nemovitostí stále stoupá, má smysl do nich investovat – pro bydlení i pro uložení finančních prostředků. A možná nám za toto prozíravé řešení jednou poděkují i naše děti či dokonce vnoučata.