Inspirace, jak použít LED pásky v podnikání

Inspirace, jak použít LED pásky v podnikání

Určitě jste v poslední době zaznamenali stále oblíbenější LED pásky. Narazit na ně můžete téměř na každém kroku. Nejen, že se stále častěji používají v domácnosti, ale jejich místo je také ve vašich komerčních prostorech. Vytvořte si například designový obchod s výlohami, které snadno osvětlíte pomocí RGB led pásek. Jejich využití je opravdu univerzální.

Použití LED pásků v podnikání

Ideální využití LED pásek v podnikání je v interiéru. Můžete se tak lehce odlišit od konkurence a přilákat více zákazníků. Hra světla pomocí LED pásek může ovlivnit, jak se budou vaši zákazníci v obchodě cítit. Vytvořit můžete příjemnou atmosféru, díky které se budou zákazníci cítit příjemně a rádi se vracet. Nejčastěji se LED pásky používají na osvícení výloh obchodů, recepcí v hotelech, ale třeba i samotných pokojů.

V čem je výhoda RGB LED pásků?

  • Snadná instalace, která vám umožní vytvořit nový zdroj světla bez stavebních úprav.
  • Pomocí RGB LED pásek můžete měnit barvu světla, a snadno ji tak přizpůsobit konkrétní potřebě.
  • Můžete je ovládat pomocí dálkového ovládání, a to často nejen barvu, ale třeba také intenzitu svícení.
  • Jednoduše se upravují, kdykoli je můžete spojit a tím je například prodloužit.
  • Technologie LED je úsporná a šetrná, nevyzařuje UV záření ani se příliš nezahřívá.

Instalace LED pásek

Určitě jste se už setkali s osvětlením výlohy pomocí LED pásků. Vytvořit osvětlenou výlohu pomocí LED pásek není složité a většinou to zvládnete i svépomocí. Rozhodně ale doporučujeme držet se ideálního postupu instalace LED pásek. Především je častou chybou, že se LED pásky lepí přímo na podklad, a to bez profilu LED pásky. Právě tyto profily slouží k upevnění LED pásky, která je potom jednak skrytá, takže vypadá mnohem lépe, ale navíc profil LED pásku chrání.

Pokud si nevíte rady, jak LED pásky nainstalovat, doporučujeme se podívat na užitečný návod a tipy na zapojení LED pásek.

Další využití LED pásek v podnikání

Stále oblíbenější jsou LED pásky například v hotelech. Představují ideální osvětlení hotelových chodeb, když nechcete svítit centrálním osvětlením. Stejně tak se používají jako obrysové světlo schodů. Vůbec nejčastějším využitím LED pásek v hotelech jsou recepce. Právě tady se nabízí využít jejich skvělých vlastností.

Nebojte se využít LED pásky v hotelech také na pokojích, a to například v koupelně. Budou skvělým osvětlením zrcadla. Stejně tak mohou osvětlit další části koupelny. Nezapomeňte v tomto případě ale na vodotěsnost LED pásek. Jednak musí ve vlhkém prostředí vydržet, ale zároveň splňovat bezpečnost.

Na pokojích doporučujeme využít LED pásky také k osvětlení šatních skříní. Právě tady působí velmi elegantně a skvěle se k takovému použití hodí. Osvětlení šatní skříně, například běžným osvětlením, může vytvářet stíny, kdežto osvětlení pomocí RGB LED pásky je přímé. Dokonale osvětlí oblečení a boty. Přitom takové osvětlení navodí pocit luxusu.

Podsvítit LED pásky můžete téměř všechno.

Výhodou LED pásek je jejich univerzální použití. Podsvítit s nimi můžete například na hotelovém pokoji opravdu vše – televizi, pohovku, konferenční stolek a další. Může to být skvělé ozvláštnění interiéru, pokud to nepřeženete. Proto doporučujeme spolupracovat s odborníky na osvětlení nebo například designéry, aby váš interiér pomocí RGB led pásek působil luxusně, a naopak ne kýčovitě.