Impregnace dřeva na zahradě olejovým přípravkem Scandiccare

Impregnace dřeva na zahradě olejovým přípravkem Scandiccare


Všichni jistě víme, jak těžké je zachovat nový a mladistvý vzhled dřevěného zahradního nábytku ponechaného trvale na venkovním ovzduší. Značka Scandiccare - oleje a vosky na dřevo vám vhodně poslouží k ošetření a prodloužení životnosti vašeho dřevěného nábytku. Firma Vosschemie AG vyšla z historické zkušenosti starých Vikingů, kteří používali umění impregnace dřeva po celá staletí. Značka olejů a vosků SCANDICCARE přišla na trh v roce 2004. Její přírodní oleje na dřevo jsou ideální pro napouštění dřevěného povrchu a pro jeho ochranu proti povětrnostním vlivům.

Základem je lněný olej


Oleje obsažené ve výrobcích Scandiccare jsou namíchány v takových poměrech, aby optimálně vyhovovaly napouštěnému podkladu. Jiná směs je na vodorovné terasy, odchylná receptura musí být na svislé dřevěné prvky. Hlavním úkolem každého nátěru dřeva je bránit vstupu vody a vodní páry do dřevní hmoty, a to navzdory veškerým pohybům, které ve dřevu jako v organické hmotě časem vznikají. A právě oleje výrazně napomáhají snižovat smršťování dřeva a jeho vysychání. Základem většiny napouštěcích směsí je přírodní lněný olej. Další významnou součástí u dražších kvalitních směsí bývá čínský tungový olej, který díky svým mikromolekulám se dokáže vsáknout do hloubky i u málo porézního tvrdého dřeva.

Scandiccare – přírodní olej na zahradní nábytek


Z nabídky Scandiccare je vhodné zmínit přírodní bezbarvý olej na zahradní nábytek. Při nátěru zachovává původní vzhled dřeva a zvýrazňuje jeho kresbu. Nanáší se ve dvou vrstvách, nevsáknutý olej je vždy třeba setřít, jinak by daná plocha zůstala lepivá. Pro dřevěné venkovní terasy a jejich ochranu se používá Scandiccare – světlý olej na terasy. Pro nátěry oleji obecně platí, že jsou postupně déštěm vymývány, proto je třeba nejdéle jednou za 2 roky nátěr obnovovat. To lze ovšem oproti klasickým barvám velmi snadno. Celkově platí o všech výrobcích Scandiccare, že jsou ekologické a zdravotně nezávadné, některé dokonce i s německým certifikátem pro použití na dětských hračkách. Část z olejů je určená též speciálně pro interiéry, např. Tvrdovoskový olej pro napouštění podlah nebo Interiérový olej pro napouštění nábytku a vnitřních obkladů.