I malá paneláková kuchyň může být moderní

I malá paneláková kuchyň může být moderní

Toužíte po krásné moderní kuchyni, které můžete vídat v amerických filmech nebo v časopisech o bydlení? Můžete ji mít. A to i tehdy, pokud bydlíte v paneláku a nemáte zrovna prostoru nazbyt. Vy si možná nedokážete představit, jak by šla vkusná a moderní kuchyň zařídit ve vašich skromných prostorech, ale odborníci si s takovým nesnadným úkolem poradí.

Pokud vás čeká rekonstrukce panelákové kuchyně, investujte raději trochu více peněz a obraťte se na odborníky. Největší chybou by totiž bylo zařídit kuchyni v podobném duchu, jako byla dříve. Většina lidí si nedokáže představit jiné řešení než to, na nějž jsou několik let zvyklí. Odborníci to ale zvládnou a z výsledku budete příjemně překvapení.

Kuchyně snů vám splní i nejtajnější přání

Paneláková kuchyně si vyžaduje specifické pojetí. Je potřeba dokázat správně pracovat s malým prostorem, zařídit ho vkusně a zároveň účelně. Více než kde jinde hraje v malých kuchyních roli rozložení pracovní plochy a spotřebičů. Například je praktické, když máte dřez v blízkosti varné desky, na odkapávací část si pak můžete odkládat horké hrnce. Místo je nutné využít do posledního centimetru. Proto se instalují poličky, rohové skříňky a další vychytávky. Kompromisy nejsou třeba, všechno se dá vyřešit.

Moderní vzhled je samozřejmostí

Jak je známo, světlé barvy opticky rozšiřují prostor, proto se v malých kuchyních používají především světlejší dekory. Moc pěkně vypadá například slonovinová kost v kombinaci s nějakým tmavším materiálem. Špatnou volbu nepředstavují ani bílá kuchyně nebo jemné pastelové barvy. Ovšem na fotografiích kuchyní realizovaných firmou Gabon se snadno přesvědčíte, že velmi hezky působí třeba i malá červená kuchyň. Brněnská společnost Gabon patří k těm odborníkům, již se specializují na panelákové kuchyně a nabízí veškeré řemeslnické práce, které jsou při rekonstrukci potřeba. Neváhejte se na ně obrátit.