I kuchyně v paneláku si zaslouží moderní a praktický vzhled

I kuchyně v paneláku si zaslouží moderní a praktický vzhled

Původní kuchyně, které se budovaly v panelákových bytech, jsou dnes nepraktické, mnohdy působí omšele, často jsou v nich vestavěny zastaralé, energeticky náročné spotřebiče. Rekonstrukce panelákové kuchyně se neodehrávají v závratných finančních výškách, jak by se leckomu mohlo zdát. Jedním z důvodů, proč se v panelákových kuchyních nedá fungovat na sto procent, je jejich nevyhovující dispoziční řešení. Bývají úzké, malé nebo neobratně koncipované.

Rekonstrukce kuchyně může proběhnout bez zbytečného kopání a bourání

Rekonstrukce panelákové kuchyně zahrnuje především vhodnou volbu nových elektrospotřebičů, pracovní desky a rozvržení nového kuchyňského nábytku. Protože jsou kanalizační a vodovodní rozvody většinou na správném místě, není třeba se kromě výměny dřezu obávat sekání a vrtání navíc. Elektrické vedení je také navrženo tak, aby k zásuvkám dosáhly kabely od elektrospotřebičů, varných konvic, mikrovlnné trouby a podobně. Stačí si tedy vybrat ideální troubu, varnou desku, případně další nutné pomocníky do kuchyně. Zabudováním spotřebičů je polovina práce při rekonstrukci kuchyně hotová.

Volba nábytku je na vás, designéři vám pomohou s finální realizací

Dalším krokem je zvolení pracovní desky, umístění digestoře nad pracovní kout a varnou část kuchyně. Kuchyňský nábytek, skříňky, šuplíky, místo pro nádobí a příbory by si obyvatelé bytu měli zvolit podle svého gusta. Kuchyňské soupravy se prodávají v uceleném designu, proto si stačí kuchyň prostorově vybavit a přesně vyměřit. Bytoví architekti, designéři a řemeslníci už pouze zrealizují vaše představy do finální podoby, která bude vizuálně příjemná i dispozičně vyhovující. Pamatujte také na detaily, jako jsou vhodné osvětlení a příslušné odvětrávání místnosti v případě, že se v kuchyni nenachází okno. Nežádoucí pachy linoucí se z kuchyně po celém bytě by vás po rekonstrukci mohly nepříjemně překvapit.