I akvária jsou součástí vybavení a nábytku

V dnešní době je při vybavování domácností i komerčních prostor nábytkem, kladen zvýšený důraz na designovou dokonalost všech součástí vybavení. Každá součást vybavení má stanovené přesné místo a všechny díly musí dokonale ladit. Součástí vybavení jsou v mnoha interiérech také akvária. Ty dáváme do místností především jako okrasu, ale při špatné volbě místa se akvária mohou stát i jizvou na tváři celé místnosti.

I akvária jsou součástí vybavení a nábytku

Správný výběr místa je základ

Stejně, jako i u ostatních částí vybavení interiéru, musíme i v případě zakomponování akvárií pečlivě volit místo. Výběr místa záleží na tom, zda budete vlastnit velké akvárium nebo menší. Pokud chcete udělat z velkého akvária hlavní dekoraci místnosti, musí být umístěno tak, aby na něj bylo vidět téměř ze všech částí místnosti. To se týká především akvárií s velkými rozměry. Pokud bude akvárium menší a bude sloužit především jako doplňkové zkrášlení místnosti, které přinese klid a pohodu, mělo by být zakomponováno do nábytkových sestav. Tak se stanou akvária doplňkovou okrasou interiéru.

Do domácnosti i do kanceláře

Akvária najdou využití v mnoha prostorách. Hodí se do domácností i do kanceláří. Hlavní funkce akvárií totiž nespočívá pouze v okrase daného interiéru. Akvária mají také přirozenou schopnost dodat interiéru uklidňující atmosféru a navodit pohodlné klima v interiéru. Samozřejmě také záleží na tom, jak bude akvárium udržované a vybavené. Zanedbávané akvárium se zelenou vodou, kde nejsou téměř vidět ryby, moc útulné atmosféry nevydá. Informace o druzích akvárií a zajímavosti z této oblasti se můžete dozvědět například v internetové encyklopedii.

 

Akvárium potřebuje kvalitní základnu

Jen málo druhů akvárií má svou velikost takovou, že by začínalo už od země. Většina akvárií se usazuje do určité výšky. Doporučuje se vždy volit výšku, která nepřesahuje úroveň očí. Pro základnu akvárií jsou nejčastěji voleny skříně. Na jejich kvalitu musí být kladen velký důraz. Vždy je lepší volit stolky nebo skříňky, které jsou pro akvária určené, než běžný nábytek z obchodů. Můžete si dokonce nechat zakomponovat akvárium do vestavěné skříně. I tuto možnost nabízí některé firmy. Vždy musíte ale předem upřesnit, jakou váhu bude skříň stabilně nést. Nesmíte zapomínat na to, aby byl vždy volný kryt na akvárium. Musí být zajištěn dostatečný prostor pro údržbu.

 

Jak dodat akváriu život?

Život v akváriích netvoří pouze různé druhy ryb. Svůj prostor zde má i flora. Při správné volbě řas, mechů a ostatních rostlin do akvárií, mohou právě tyto rostliny provádět automaticky podstatnou část čištění akvária. Filtrace nemusí být tolik zatěžována. Tyto rostliny ale potřebují ke svému životu a správnému fungování dostatek světla. Pokud není místnost dostatečně prosvětlena, přichází na řadu dodatečné led osvětlení. Led osvětlení akvária pomáhá rostlinám růst a přináší možnost sledovat krásu akvárií a vodního života i v noci.