Gramofon jako moderní designový doplněk i profi přehrávač hudby

Gramofon jako moderní designový doplněk i profi přehrávač hudby

Gramofon byl před více jak 30 lety využívaným hudebním přehrávačem téměř v každé domácnosti. Hity Karla Gotta či Helenky Vondráčkové zněly stále dokola a gramofonové desky byly tak trochu jako rodinný poklad. Po revoluci je ovšem začaly nahrazovat jiné, praktičtější přehrávače. Vinylové desky a gramofony ztratily kouzlo, a staly se z nich dekorační doplňky bytů.

Doba ovšem pokročila a gramofony se do domácností opět vracejí, a to nejen jako designové doplňky, ale především jako kvalitní přehrávače hudby. Zjistěte proč si pořídit gramofon, v čem se liší oproti CD přehrávači a jaké funkce a možnosti v dnešní době nabízí.

Kvalita zvuku i pro nejnáročnější posluchače hudby

V první řadě s koupí gramofonu získáte nejlepší kvalitu zvuku, a to i pro nejnáročnější posluchače hudby.  Hlavní rozdíl oproti CD přehrávači je v tom, že zvuk se před nahráním na CD digitalizuje a tím se zhoršuje i jeho kvalita. Zatímco u vinylové desky je zvuk nahráván v analogovém záznamu a díky tomu zůstává v plné kvalitě. Vy si tak můžete vychutnat basy i výšky, které se během digitalizace ztrácejí či úplně mizí.

Důležité je zmínit také přenosku. Doplněk gramofonu, který výrazně ovlivňuje kvalitu zvuku, ale i cenu, a proto je důležité si rozmyslet, k čemu vinylový přehravač budete využívat a kolik do něj chcete investovat peněz.

Piezoelektrická přenoska bývá zabudována u levnějších gramofonů a vyznačuje se zhoršenou kvalitou zvuku. Gramofony jsou tedy i cenově dostupnější. V případě, že si chcete vychutnat zvuk v opravdu vysoké kvalitě, doporučujeme pořídit si gramofon s elektromagnetickou přenoskou, která vám zaručí ten nejlepší zážitek při poslechu vážné i moderní hudby. Ta zabudovaná většinou nebývá a prodává se jako další doplněk ke gramofonu.

Gramofon jako designový doplněk s dokonalým zvukem

Gramofon se stal v dnešní době také oblíbeným designovým doplňkem v domácnostech s praktickým využitím. Jeho moderní vzhled nenaruší žádný styl a kvalitním zvukem příjemně překvapíte každou návštěvu. Podívejte se na srovnání jednotlivých typů a vyberte si ten nejlepší gramofon pro vás.

Oprašte svou sbírku vinylových desek

Schováváte si doma staré vinylové desky z dětství a chcete si znovu vychutnat své oblíbené interprety z mládí? Pak není nutné si pořizovat cenově náročnější přehrávač. Základní modely se pohybují již od 2 000 Kč a jsou vhodné právě pro občasné posluchače. Většina z těchto gramofonů zvládne přehrát i CD a taktéž mají vstup pro USB.  Pro náročnější posluchače doporučujeme zvolit HiFi gramofon, který je sice dražší, ale nabízí zvuk bez zkreslení a v té nejvyšší kvalitě.

Převeďte si LP desky do digitální podoby

Převeďte si své oblíbené vinylové desky do digitální podoby a poslouchejte hudbu i na cestách a mimo domov. Gramofon připojíte jednoduše pomocí USB k počítači a převedete na záznam se zvukem s vysokým rozlišením. Postup je interaktivní a hudbu tak budete mít zálohovanou a navždy uchovanou v digitální podobě.

Získejte slevy na Muzikeru

Nakupujte za příznivé ceny a využijte slevy na Muziker.cz, v jejichž nabídce najdete gramofony pro domácí i profesionální využití a také další potřebné příslušenství, bez kterého se neobejdete. Navíc, pokud váš nákup bude stát více než 3000 Kč, získáte také dopravu zdarma a 30denní záruční lhůtu na vrácení peněz.