Fotopasti pomohou při ochraně majetku

Fotopasti pomohou při ochraně majetku

Pokud byste rádi díky fotopasti chytili zloděje, vandala nebo souseda, vsaďte na fotopasti. Lze s nimi monitorovat pohyb zvěře při lovu i myslivosti. Využití fotopastí je široké. Je třeba umět správně vybrat nejvhodnější fotopast pro váš účel.

Zaměřte se na kritéria, která vám pomohou vybrat správnou fotopast. Jak vybrat fotopast? Sledujte viditelnost přísvitu. Infračervené LED diody slouží k osvětlení pro zachycování záběrů v noci. Dle intenzity je dělíme na neviditelný a viditelný přísvit. Viditelný přísvit je v podobě tlumeného, viditelného, červeného světla a na Infoto.cz je ani nenajdete. Neviditelný přísvit při nedostatečném nebo žádném okolním osvětlení aktivuje LED diody, které prostor osvítí neviditelným přísvitem pro lidské i zvířecí oko. I tak je snímek osvětlený a výsledné fotografie nebo videa jsou černobílé.

Spoušť, obraz i video

Rychlejší odezva spouště zachytí objekt dříve a většina nových fotopastí má rychlost pod 1 sec, ty nejrychlejší 0,8 sec. Všechny fotopasti disponují 5Mpx čipem a pro dokumentaci je to ideální. V případě potřeby lze rozlišení upravit na 3Mpx, 8Mpx, 12Mpx či 16Mpx. Vyšší tři rozlišení využívají interpolačních metod. Jde o softwarové dopočítání bodů, které nemá vliv na kvalitu fotografie. Fotopasti bez GSM modulu ukládají fotografie a videa na SD kartu. Fotopasti s GSM modulem, nebo s 2G/3G odesílají snímky a videa na telefon nebo e-mail přes datové připojení k internetu. Některé typy díky SMS povelům z mobilu umožní nastavování parametrů na dálku.

Displej a nastavení

Displej umožní kontrolovat snímky přímo na místě a ne až po vložení SD karty do PC. Podle typu se liší velikostí od 1,44“ do 2,5“. Displej umožní pořizovat testovací snímky při nastavení fotopasti v terénu. Všechny fotopasti poskytnou kontrolu nad nastavením snímání, umožní změnit počet pořízených snímků na indikaci PIR, většinou 1 až 3 snímky a délku videa, maximálně 1 min. Funkce časosběru deaktivuje pohybové čidlo a fotopast exponuje v nastavené periodě. Nejvyužívanější je fotopast Bunaty – model 2018 a fotopast s GSM s okamžitým přenosem snímků na mobil či email.

 

 

 

Vánoční osvětlení

Vánoční osvětlení na T-zboží.cz

Reklama
Reklama 2