Elegantní svítidla – domácí doplňky

Světlo v interiéru dělá divy – jeden prostor, desítka nálad, záleží, jaké světla zvolíte a jak je rozmístíte. Trh nabízí ohromné množství svítidel. V současné době mnohá svítidla nemají pouze funkční charakter, ale bere se velký ohled na design. Interiérová svítidla prošla velkou změnou, co se variability a použitého materiálu týče.

Elegantní svítidla – domácí doplňky

Světlo v interiéru dělá divy – jeden prostor, desítka nálad, záleží, jaké světla zvolíte a jak je rozmístíte. Trh nabízí ohromné množství svítidel. V současné době mnohá svítidla nemají pouze funkční charakter, ale bere se velký ohled na design. Interiérová svítidla prošla velkou změnou, co se variability a použitého materiálu týče. Při výběru svítidel je nutné si všímat nejen ceny a designu, ale také technických parametrů -účinnost svítidla, životnost a potřebný zdroj. Přirozeně prostory s vysokými stropy si budou žádat jiné osvětlení než interiér s nižšími stropy.  Svítidla sice vnímáme jako estetický prvek, ale musí především sloužit svému účelu.

Interiérová svítidla v nadčasovém designu 

Do menšího obýváku s nízkými stropy bude vhodnější přisazený lustr nebo přisazené stropní svítidlo. Nejen že poskytne dostatek světla, navíc místnost opticky zvětší. Máte-li k dispozici dálkové ovládání, nabízí se Vám možnost nastavování různě barevného nasvícení. Do velkého obýváku s vyšším stropem se již hodí elegantní lustr. Výběr interiérového svítidla odvisí na Vašem vkusu, jen musíte dát pozor, aby tento funkční doplněk nebyl jako pěst na oči. Taktéž je nutné vzhled lustru přizpůsobit zvolenému nábytku. U starodávného nábytku volíme rustikální, ratanová nebo vitrážová svítidla. Pro modernu jsou nejvhodnější designované lustry. Milovníci luxusu zajisté zvolí klasiku – křišťálový lustr.

Stylová exteriérová svítidla pro Váš dům

Rozčiluje Vás, že nevidíte za tmy na klíče? Toužíte dokonale nasvítit svou zahradu? Venkovní svítidla by měla být především bezúdržbová, doporučujeme investovat do kvalitního LED osvětlení. Při osvětlování domu lze použít různé typy nástěnných svítidel svítící směrem po zdi nahoru nebo dolů, popřípadě oběma směry. Ke vjezdu do domu jsou vhodné nástěnné exteriérové svítidla s čidlem pohybu PIR – skvělá ochrana před zloději. U osvětlení zahrady se snažíme zvýraznit dominantní zahradní prvky – stromy, keře nebo jezírko.


Mohlo by Vás zajímat:

Co je stupeň krytí u vánočního osvětlení

LED vánoční osvětlení venkovní | Vánoční svítidla i na stromeček

Jaké osvětlení pro párty stan?