Dřevo zútulní každý interiér

Dřevo zútulní každý interiér

Dřevo je odjakživa materiál, kterým se lidé rádi obklopují. Působí měkce, teple, vyzařuje útulnost. Dřevo nebo imitace dřeva si najde své místo v každém bytě, domě či chalupě. Volit kvalitní masiv je rozhodně ta nejlepší varianta.

Proč masiv?

Chcete-li stěnu obložit něčím, co bude působit jako dřevo, pak je nejlepší dřevo skutečně použít. Levnější dřevotříska výrazněji reaguje na vlhkost, a tak vydrží daleko kratší dobu. Tapety sice možná z dálky vypadají dobře, ale že by přinesly nějaký z benefitů, které dřevo nabízí? Na to můžete klidně zapomenout. S těmi kvalitními je možná málo práce a údržby, ale těžko nahradí pocit, jako byste odpočívali někde v horské roubence.

Dřevo je velmi snadno kombinovatelné s jinými materiály a hodí se zkrátka do všech interiérů. Do chatičky jej pravděpodobně použijete víc, než kolik se hodí do moderního bytu ve velkoměstě. Vyhrát si můžete se všemi stěnami, nebo obložit pouze jednu a vkusně ji doplnit. Se dřevem je složité šlápnout vedle a něco jím skutečně zkazit.

Tatranský profil: pěkné a šikovné palubky

Tatranský profil jsou palubky z čistého dřeva. Je proslulý svou kvalitou a je ceněný pro svou snadnou pokládku – podaří-li se vám dosáhnout zcela rovné stěny, můžete si jej položit i sami. Opatřeny jsou drážkami, díky kterým do sebe hladce zapadají bez nutnosti zbytečného vrtání, šroubování nebo lepení.

Toužíte-li po dřevěné podlaze v tradičním duchu a uvědomujete-li si výhody masivního dřeva, potom je tu právě pro vás takzvaná dlážkovica. Prakticky se jedná též o tatranský profil – celodřevěnou dlažbu se stejně důmyslným způsobem pokládky. Jediné, co potřebujete, je dostatečně rovný povrch. V opačném případě byste mohli být nepříjemně překvapeni – pod nekvalitně položenou dlážkovicou se může hromadit vlhkost, případně se začne prohýbat.