Dřevo není jen materiálem pro nábytek, kupujte dřevěné hračky

Dřevo není jen materiálem pro nábytek, kupujte dřevěné hračky

Dřevo je materiálem, který nikdy nevyjde z módy. Používá se na stavbu domů, výrobu nábytku nebo třeba i hraček. Najdou vaše děti letos pod stromečkem nějakou hračku ze dřeva? Měly by. Většinou totiž podporují myšlení, fantazii i kreativitu.

Hračky ze dřeva si užijí děti každého věku od těch nejmenších až po školáky, kteří už pomalu ztrácí zájem o hry. Pojďme se podívat na konkrétní příklady, v jakých formách by se dřevo mohlo objevit u vás pod stromečkem.

Skládačky a edukační kostky pro nejmenší

Pár měsíců starým miminkům budete pořizovat spíš měkké plyšáky, nicméně jakmile začnou uchopovat okolní předměty do rukou, je na čase jim koupit nějakou zajímavější hračku. Mezi klasické potřeby pro miminka patří například dřevěné kostky či puzzle. Zabodujete určitě i vláčkem, věží, která se skládá, nebo multifunkční edukační kostkou.

Stavebnice pro podporu kreativity

Hračky stavebnice patří dlouhodobě k nejoblíbenějším. Někdo si vystačí s kostkami, jiný upřednostní Lego, další například Merkur. Všechny děti však chtějí něco vytvářet, baví je projevovat kreativitu a vy je v tom jenom podporujte. Fantazie je do života hodně důležitá, takže je nechte stavět domy, auta, jeřáby a vrtulníky. Třeba máte doma budoucího architekta nebo konstruktéra.

Deskové hry a hlavolamy pro školáky

Sháníte dárek pro školáka, který už je na dětské hračky velký? Pak nakupte deskové hry. Ty nejsou věkově omezené, s mnohými si vyhrajte určitě i vy. Ano, i v deskovkách najdete dřevěné prvky – např. figurky, pokud zrovna nevyberete model s plastovými. A dalším dobrým tipem jsou hlavolamy pro děti, ať už zvolíte klasického ježka v kleci nebo něco méně obvyklého. Potrápíte mozek a možná v dítěti vybudujete lásku k luštění záhad. To se mu v životě bude hodit, třeba v matematice.

Dřevěné hračky jsou sice obvykle dražší než ty plastové, ovšem také mají mnohem delší životnost. Pravděpodobně si s nimi budou hrát ještě minimálně vaše vnoučata.