Dřevěný kancelářský nábytek

Rozhodli jste se, že si oživíte svoji kancelář novým nábytkem? Který nábytek však zvolit - ten z lamina nebo ten ze dřeva?  Odborníci vám rádi poradí. Pro začátek se začtěte do našeho článku, kde najdete základní porovnání.

Dřevěný kancelářský nábytek

 V současné době trh nabízí nábytek vyrobený z lamina, dýhy, z foliovaných MDF, lakovaný nábytek a masivní kancelářský nábytek.  Nábytek vyrobený z lamina je levný a odolný vůči škrábancům. Dnes je tento nábytek renovován a již se nepoužívá melaminový papír, ale plastové ABS hrany.  Nevýhoda lamina oprotiv masivu – nelze tento materiál při poškození renovovat. Dýhovaný nábytek je oblíbený pro svou estetickou hodnotu, dýha si nese texturu přírodního dřeva, ale musíte počítat s vyšší cenou a náročnou údržbou, navíc je dýha náchylná na poškrábání. Lakovaný nábytek je odolný proti vlhkosti a vodě a své využití nalézá v koupelnách a kuchyních. Nevýhoda lakované nábytku je vyšší pořizovací cena. Nábytek vyrobený z foliovaných MDF má větší mechanickou odolnost, ale počítejte taktéž s vyšší cenou.  

Vysoce kvalitní dřevěný kancelářský nábytek

Pokud chcete investovat do kvality, tak dřevěný kancelářský nábytek je správná volba. Mezi ohromnou výhodu masivu je skutečnost, že z něho vyrobíte téměř všechno. Dřevo je ohromě tvarovatelné a ohýbatelné, lze ho mořit a jinak upravovat.  Další ohromnou výhodou dřeva je přírodní vzhled, lehkost, odolnost a možnost renovace poškozených částí. O masivní dřevo je nutné se starat, má ovšem menší tvarovou a barevnou stálost. Masiv působením okolních vlivů tmavne nebo bledne, a to je důvod, proč je často nahrazován levným laminem nebo dýhou. Přírodní materiály zažívají boom a lidé mají o ně čím dál větší zájem, neboť jsou cenově přijatelné. 

Nezbyté příslušenství k nábytku

Dobré internetové obchody by měly mít ve své nabídce kromě kancelářského nábytku i příslušenství k nábytku a různé bytové doplňky, které podtrhnou celkový vzhled interiéru. K příslušenství nábytku patří nejen úchyty, kování, poličky, věšáky, háčky, náhradní nožičky, stojany, košíky, podsedky, matrace, ochranné obaly, přenosné tašky a další. K příslušenství nábytku řadíme i prostředky k ošetření nábytku. A pokud zvolíte dřevěný kancelářský nábytek, tak se rozhodně neobejdete bez polyuretanového laku, kterým se dřevo moří a lakuje.