Dřevěné podlahy vedou, nezatracujme však ani korek či lamino

Dřevěné podlahy vedou, nezatracujme však ani korek či lamino

Renovace podlahy i přemýšlení nad zbrusu novým podkladem nejsou jen otázkou peněz. Hodně záleží na vkusu budoucích obyvatel, kteří budou léta po podlaze chodit. Krytina by bez problémů měla sloužit i dalším generacím. Každý interiér si zaslouží svou vlastní podlahu, a tak při volbě postupujte s citem a v praktickém duchu. Dřevěné, laminátové a korkové podlahy České Budějovice jsou pokládány nejen pro svůj úžasný estetický vzhled, ale především s výhledem do dlouhodobého užívání bez poničení. Spotřebitelé si dnes mohou vybrat podlahu v různém barevném provedení, k dispozici jsou rovněž rozmanité dřevěné dekory. Každá z krytin má svá pozitiva i určité nevýhody. Jednotlivé podlahy si proto zaslouží své specifické užitné místo.

Rozhodněte se mezi korkem, dřevem a laminem

Pro rekonstrukce bytů se díky tloušťce 7-8 milimetrů hodí laminátová podlaha. Rozlišují se různé typy laminátových krytin, které snesou i velké zatížení. Oproti dřevěným podlahám jsou sice chladnější, dají se však překrýt kobercem. Stálicí, co se týče oblíbenosti, jsou masivní dřevěné podlahy s populárními parketovými vlisy, mozaikami i prkny. Dnes se často instalují třívrstvé dřevěné plovoucí podlahy s masivní, čtyřmilimetrovou dýhou. Své slovo začíná dostávat i korek. Pružný a tepelně udržitelný materiál je velice příjemný pro běžný pohyb po bytě. Izolační vlastnosti a kročejový komfort jsou pozitiva, jež dávají korkovým podlahám zelenou v ložnicích, dětských i obývacích pokojích.

Přírodní OSMO nátěry ošetří podlahy, nábytek, hračky a dekorace

Podlahy, nábytek, interiér i exteriér, které jsou tvořeny převážně ze dřeva, si zaslouží pravidelnou péči. OSMO nátěry na dřevo zjednodušují údržbu, prodlužují životnost a ještě dodávají výrazný přírodní odstín dřevěným materiálům. OSMO nátěry jsou vyrobeny čistě na přírodní bázi, a tak se po jejich aplikaci uvnitř místností dá volně pohybovat. Obsahují přírodní složky olejů a vosků, dřevu dodávají vysokou odolnost proti mechanickému poškození, vlhkosti a nečistotám. Proto se s úspěchem používají také na ošetření nábytku, hraček a dekorací.