Dřevěné pelety příjemně prohřejí celý dům. A šetří přírodu

Dřevěné pelety příjemně prohřejí celý dům. A šetří přírodu

K nezbytnému vybavení každého domu i bytu v České republice neodmyslitelně patří vytápění. V našich klimatických podmínkách se bez něj rozhodně neobejdeme nejen v zimě, ale také za chladnějších jarních i podzimních dnů. Pokud tedy stavíme rodinný dům, chatu nebo chalupu, případně plánujeme rekonstrukci, měli bychom dobře zvážit, jak a čím budeme topit.

Energie výrazně zdražují, do popředí zájmu se vracejí pevná paliva

Značný nárůst cen elektřiny i plynu zaznamenala v posledních letech každá domácnost. A dá se předpokládat, že tento trend bude pokračovat i v budoucnu. Proto stoupá počet majitelů nemovitostí, kteří volí vytápění na pevná paliva. Možnosti jsou dnes opravdu široké. V chalupě po babičce lze často jednoduše znovu uvést do provozu původní kamna. U novostaveb nebo při rozsáhlejší přestavbě zase obvykle volíme moderní topné soustavy, které nabízejí komfortní obsluhu i různá chytrá a úsporná řešení. Jaké palivo ale objednat na zimu? Dřevěné pelety rozhodně nezklamou.

Dřevěné pelety jsou ekonomické i ekologické

Dřevěné peletky jsou ideální volbou, pokud chceme zároveň šetřit svou peněženku i životní prostředí. Mají totiž skvělou výhřevnost a jejich cena je příznivá. Navíc jsou vyrobeny z odpadních zbytků dřeva, které je samo o sobě obnovitelným zdrojem. A právě materiál, z něhož jsou dřevěné pelety slisovány, by těžko našel jiné využití.

Dřevěné pelety můžeme přikládat do kotle i kamen

Dřevěné pelety jsou topivo s univerzálním využitím. Někteří výrobci dokonce nabízejí automatické kotle se zásobníkem a dávkovačem na dřevěné pelety. Můžeme je ale využít i pro vytápění jednotlivých místností kamny či krbem. Na rozdíl od klasických polen jsou navíc dřevěné pelety zcela kompaktní, nemusíme se tedy bát prachu ani dalších nečistot.