Dřevěné pelety jsou budoucnost vytápění

Dřevěné pelety jsou budoucnost vytápění

S neustálým růstem cen ropy a elektřiny začalo mnoho majitelů domů hledat alternativní způsoby vytápění svých domovů, které jsou příznivější pro rozpočet. Jednou z možností, která získává na oblibě, je investice do kotle na  dřevěné pelety.

Jako u každého topného systému je i u kotlů na biomasu mnoho kladů a záporů, a proto jsme zkoumali a zkoumali několik recenzí kotlů na dřevěné pelety. Kotel jako kotel na dřevěné pelety je skvělou alternativou například plynových kotlů, elektrických kombinovaných kotlů nebo olejových kotlů .

Proč jsou pelety budoucností vytápění?

  • Jsou levné. Dřevěné pelety se skládají ze zbytků dřevní hmoty a jsou ekonomicky konkurenceschopné s ostatními palivy používanými k vytápění. Ceny dřevěných pelet jsou často stabilní, protože nezávisí tom, jestli krachuje dodavatel energie, nebo zda plynovodem teče plyn.

  • Dřevní peleta je malá a kotle mohou být napájeny prostřednictvím automatizovaného systému. Snadno se skladují a produkují minimální množství popela.

  • Jsou šetrné k životnímu prostředí. Jsou udržitelným zdrojem paliva a kotle na dřevěné pelety představují nízkouhlíkový systém vytápění: neprodukují emise oxidu uhličitého, které by poškozovaly životní prostředí. Množství oxidu uhličitého emitovaného během procesu hoření je podobné množství absorbovaného během růstu stromů. Existují dokonce dotace na kotle na biomasu, které vám pomohou podpořit vaši investici.

  • Kotle na dřevěné pelety jsou energeticky úsporné. Vyžadují minimální zásah uživatele a většina kotlů má samočistící systém.

  • Dřevěné pelety jsou obnovitelným zdrojem energie. Vyrábějí se z dřevního odpadu a vedlejších produktů probírky lesů. Podle výzkumů a recenzí kotlů na dřevěné pelety zůstane vytápění dřevěnými peletami natrvalo jako obnovitelný zdroj energie.

  • Systém vytápění dřevěnými peletami podporuje místní ekonomiku . Většina použitých dřevěných pelet se vyrábí lokálně, což znamená, že poskytují více pracovních míst pro místní obyvatele, což může vést k energetické nezávislosti.

Mají i nějaké nevýhody?

  • Kotle na dřevěné pelety vyžadují častou údržbu. I když většina moderních kotlů obsahuje samočisticí systémy, musí být výměník tepla kartáčován, aby měl co nejvyšší pracovní výkonnost. Kromě toho je třeba pravidelně vyprazdňovat nádoby na popel.

  • Počáteční náklady kotlů na dřevěné pelety jsou o něco vyšší, ale díky ceně pelet se zaplacená suma poměrně rychle vrátí.