Dopřejte si příjemné chvíle v pergole pod stahovací střechou

Dopřejte si příjemné chvíle v pergole pod stahovací střechou

Není nic příjemnějšího, než strávit odpolední posezení na čerstvém vzduchu ve vlastní pergole. Blažené okamžiky však může překazit nepřízeň počasí. Nezakryté pergoly jsou v dešti neobyvatelné, ale i při slunečném počasí nemusí být příjemné, když se do vás opírá slunce v plné síle. Se stahovací střechou se však těmto nepříjemnostem můžete vyhnout a užívat si pobyt v pergole častěji.

Zahradní pergoly jsou útočištěm pro chvíle relaxace

Ideálním umístěním pro stahovací střechu je bytelná pergola, která zvládne i větší rozměry a samozřejmě má vyšší nosnost. Je přitom na vašem uvážení, zda necháte pergolu staženou, nebo ji využijete při nepřízni počasí. Posuvné střechy na rozdíl od markýz zvládnou bez problémů i menší přeháňku a vytvářejí v pergole příjemný stín. Klasická dřevěná zahradní pergola se hodí na jakoukoliv zahradu. Musíte k ní však zvolit odpovídající vzor látky zastínění, abyste nenarušili celkový design své zahrady.

Hliníkové pergoly jsou mnohem odolnější

Hliníkový materiál pro konstrukci zahradních pergol je v mnoha ohledech lepší volbou než dřevo. Nevyžaduje totiž téměř žádnou údržbu, má delší životnost než dřevo a je vysoce odolný proti opotřebení i rozmarům počasí. Ačkoliv je hliník lehkým materiálem, je mnohem odolnější proti větru a pro stahovací střechy představuje mnohem pevnější podklad. Přitom i hliníková pergola může působit elegantně, pokud ji přizpůsobíte svým požadavkům jako nenápadný, či naopak výrazný prvek.

Posuvná střecha pergolám sluší

Posuvné střechy se hodí nejen na pergoly rodinných domů, ale i pro venkovní posezení restaurací a kaváren. Stahovací střecha se může přimontovat k samotné pergole nebo i k využité stěně domu při otevřeném venkovním posezení. Samotná střecha je poháněná buď lanovým převodem, nebo elektromotorem. Lze si vybrat i pohon na dálkové ovládání. Bezpečnostní opatření proti zničení střechy silným větrem můžete pojistit automatickým otřesovým čidlem, které v případě potřeby automaticky střechu stáhne, a tak ji ochrání. Stahovací střechy jsou praktickým řešením zvýšení komfortu zahradní ho posezení, ale při správném výběru látky na zastínění mohou být i slušivým estetickým prvkem vaší zahrady.