Dobré nádobí vám může usnadnit vaření

Dobré nádobí vám může usnadnit vaření

Hrnec, který v dnešních obchodech můžete koupit, už dávno není jenom neforemná smaltovaná nádoba se špatně sedící poklicí, která se navíc po nedlouhé době oloupe a vypadá nevzhledně. Pořádné nádobí může být ozdobou vaší kuchyně a vaším nejlepším parťákem v usnadnění vaření.

Dbejte na důležité věci

Než začnete přemýšlet nad barvou a speciální funkcionalitou vašich nových hrnců, mís a pánví, zamyslete se nad tím, co skutečně potřebujete a co by nádobí opravdu nemělo chybět. Bez ohledu na vaše podmínky je to kvalitní materiál – obvyklá je nerez, dejte si ale pozor na to, že i ta se dá ošidit. Pokud budete mít pocit, jako kdyby se olupovala, nebo už po prvním vaření nebudete s to dosáhnout umytím původního vzhledu, najděte raději účtenku a reklamujte ji.

Většina dnešních hrnců je použitelná na indukční desce. Přesto je potřeba si tuto vlastnost pohlídat – ani dnes to není pravidlem. Věnujete-li výběru hrnců čas, zvažte investici do těch indukčních i tehdy, pokud zatím indukční vařič nevlastníte. Kdo říká, že vám hrnce nemůžou vydržet déle než kuchyně?

Přizpůsobte hrnce vašim potřebám

Žijete-li sami, nezvete-li návštěvy a neplánujete-li na tom nic v budoucnu měnit, potom je pro vás asi zbytečné mít doma spoustu nádobí. V opačném případě je pro vás ale nejjednodušší pořídit si rovnou sadu nerezových hrnců, která bude obsahovat všechno, co byste teoreticky mohli potřebovat.

U nových hrnců vás můžou ohromit funkce, o kterých se vám dřív ani nesnilo. Skleněné poklice některých kvalitních hrnců jsou vhodné i pro použití do trouby, což ocení zejména milovníci zapékaných pokrmů. Zajímavé jsou také hrnce s automatickou kontrolou teploty. Při výběru hrnců nezapomínejte ani na design – chtějte hrnce za rozumnou cenu i s ozdobou! Zamyslete se nad svými nejoblíbenějšími barvami do kuchyně a laďte nádobí do takových odstínů, aby lahodilo vašemu oku.