Dílenské zpracování se neobejde bez koncových měrek

Dílenské zpracování se neobejde bez koncových měrek

V průmyslové výrobě a mnoha dalších odvětvích je zapotřebí dbát na maximální přesnost, v opačném případě se totiž podniky potýkají s častými reklamacemi svých produktů, což snižuje jejich provozní zisky a rostou jim náklady. Aby výroba mohla probíhat bez větších potíží, je nutné využívat kalibry a měrky.

Význam koncových měrek

Koncové měrky jsou v řadě případů nezbytnou součástí výrobního procesu. Aplikují se hlavně pro kalibraci dílenských měřidel. S jejich pomocí se pak dokážou zjistit i velmi drobné odchylky, a to v řádech tisícin milimetru. Takovéto rozdíly jsou samozřejmě lidským okem nepostřehnutelné, přičemž však mohou při vývoji a výrobě různých součástek a produktů, potažmo při jejich zapojení a užívání v praxi, nadělat velkou paseku.

Pakliže se použije vhodná a dostatečně kvalitní koncová měrka, výrazně se snižuje riziko vzniku zmetků. A právě zmetky jsou při realizaci většiny průmyslových produktů značně nežádoucí. Dochází kvůli nim k vyšším nákladům, tím pádem logicky ke snižování firemního obratu a zisků.

Tradiční koncové měrky jsou zhotovené z oceli, v moderních verzích lze pak u specializovaných prodejců zakoupit rovněž odolnější keramické koncové měrky. Při nákupu tohoto sortimentu zboží je důležité, aby měrky měly ideálně akreditaci z profesionální laboratoře, což značí, že se na ně lze z hlediska přesnosti a preciznosti v praxi spolehnout.

Dodavatel koncových měrek a kalibrů v ČR

Výrobou a prodejem koncových měrek a kalibrů se v tuzemsku nezabývá příliš mnoho společností. Jednou z mála výjimek je firma Michovský Tools s.r.o., jež je schopna dodat ocelové a keramické koncové měrky a kalibry ve všech běžně používaných rozměrech. Více informací o možnosti objednávky naleznete na webových stránkách společnosti – meridla.cz.