Co zohlednit při výběru pohovky do obýváku

Co zohlednit při výběru pohovky do obýváku

Pohovka je vybavením, které by díky své praktičnosti a pohodlnosti nemělo chybět v žádném obývacím pokoji. Jaká jsou ale hlavní kritéria výběru pohovky? Jako první byste rozhodně měli věnovat pozornost rozměrům a stylu pohovky.

Styl a výběr potahového materiálu

Pohovka by měla především zapadnout a nenarušit styl dané místnosti. Na trhu najdete nadčasové pohovky ve skandinávském, rustikálním i retro stylu, výběr je obrovský. Se stylem úzce souvisí i výběr barvy a potahového materiálu, který by měla pohovka mít.

Trendy záležitostí jsou šedé, hnědé a modré pohovky, ale důležité je, aby se pohovka líbila vám, nikoliv ostatním. Vy ji budete mít v pokoji a každý den ji využívat. Co se týče ceny, nejlevněji mezi potahovými materiály vychází textilní potahy. Luxusnější i dražší alternativou jsou pak kožené pohovky.

Pohovka musí být maximálně praktická

Rozměr pohovky jde ruku v ruce s volbou vhodného počtu míst k sezení. K zakoupení jsou běžně pohovky se 2 až 5 místy. Při výběru je důležité zohlednit, jak bude pohovka využívána. Zda bude sloužit i ke spánku nebo pouze na sezení ve chvílích odpočinku. Kolik lidí ji bude využívat a tomu výběr podřídit. Pokud ji budete využívat například jako postel pro návštěvy, pak volbou bude rozkládací pohovka s úložným prostorem. Stačí chvilka a z pohovky je rázem perfektní místo na spaní.

Pohodlí a cena

Pokud možno, pohovku vždy vybírejte osobně v prodejně, jen tak si totiž můžete na vlastní kůži vyzkoušet, jak je pohodlná a zda vám plně vyhovuje. Pakliže tuto možnost nemáte, tak hledejte odpověď na pohodlnost a funkčnost pohovky v uživatelských recenzích. E-shopy mají vždy

V neposlední řadě je potřeba při výběru ideální pohovky zohlednit i její cenu. Zde samozřejmě záleží na vašich finančních možnostech. Cena většiny běžně prodávaných pohovek se pohybuje mezi 5.000 – 20.000. Samozřejmě záleží na okolnostech, jako jsou slevy, velikost pohovky nebo materiál. Při výběru je nejdůležitější dát na vlastní pocit a koupit si takovou pohovku, která funkčností bude odpovídat vašim požadavkům a její design bude odpovídat vaší představě.