Co si představit pod pojmem Skandinávský nábytek

Skandinávský nábytek patří určitě mezi zajímavé nábytkářské pojmy. Mnozí z nás používají tento termín, ale nejsou si jisti co vlastně přesně znamená. V článku se můžete dočíst co vlastně Skandinávský nábytek znamená, jak se vyvíjí a proč je tolik žádaný u evropských zákazníků.

Co si představit pod pojmem Skandinávský nábytek

Skandinávský nábytek patří dlouhodobě v Evropě mezi důmyslný, funkční nábytek  s důrazem na kvalitu, zpracování a design. Skandinávský poloostrov je největší v Evropě a skládá se ze zemí, Norska, Švédska a Finska, odkud Skandinávský nábytek pochází. Nábytek z těchto zemí se často podobá svojí konstrukcí i designem a tak byl zaveden termín Skandinávský nábytek. Konstrukce i design jsou osobité a "jiné", než třeba evropské.

V čem je Skandinávský nábytek unikátní?

Už v 50 letech minulého století začaly vznikat na Skandinávském poloostrově minimalistické, funkční, jednoduché styly. Tyto styly stály na počátků dnešních moderních trendů. Skandinávský nábytek začal bořit mýty o tom, že krásný a funkční nábytek si mohou dovolit jen nejbohatší domácnosti. Skandinávský nábytek dokázal, že stylový nábytek pro každodenní používání může být cenově dostupný pro každého. Ve stejném duchu a tradici se Skandinávský nábytek vyrábí i dnes a dosahuje stále větší popularity a hodí se do každého pokoje.

Kde koupit Skandinávský nábytek?

Dětské pokoje, šatní skříně, obývací stěny, ložnice dovezené ze Skandinávie na t-nabytek.cz.