Co je nového ve světě obkladů?

Chcete si moderně zařídit koupelnu nebo předělat dle posledních trendů tu starou? Pak si nenechte ujít tento článek!

 

Co je nového ve světě obkladů?

Design koupelny určuje, zda se v tomto denně navštěvovaném prostoru budete cítit dobře. Proto je třeba věnovat vzhledu koupelny náležitou pozornost. Při volbě obkladů do koupelny můžete zvolit minimalistický čistý styl, který pomůže vyniknout samotnému koupelnovému prostoru, nebo naopak vybavit svou koupelnu pestrými barvami a extravagantním vzorováním.

 

Jak se rozhodnete? Aby byl proces výběr co nejjednodušší, nechte se inspirovat aktuálními trendy ve světe obkladů!

 

Trendy kýč?

 

Před pár lety bylo umění získat dlaždičky v jakékoliv extravagantnější barvě. V dnešní době má člověk na výběr tolik možností, že vlastně ani neví co zvolit. Navíc mnohé trendy mají tak krátkého trvání, že lze považovat za stylové a moderní pouze jednu sezónu. kdo si ovšem může dovolit dělat rekonstrukci koupelny každý rok?

 

Někteří italští bytový designéři se přímo specializují na to, aby vytvořili co nejpestřejší a možná až co nejvíce kýčový vzhled. Jejich koupelnové dlaždičky nesou motivy divočiny, zvířecí kůže, pohádkových postaviček a květin a to vše je označováno za trendy a in!

 

Pokud nejste odvážní a pobyt koupelny chcete mít spojený s optickou čistotou a jasnými liniemi, pak je pro vás vhodný minimalismus. Ten je ukázán v obkladech velkých ploch, v jemných barevných kombinacích a minimu bytových doplňků.

 

Od všeho něco

 

Pokud si svůj styl nenajdete v bláznivé divočině ani čistém purismu, pak můžete zkusit kombinaci obojího. Aktuálně nejvíce trendy jsou vzorované obklady, které připomínají reliéfy či prvky baroka. Je jen na vás nakolik se touto novou módní vlnou necháte ovlivnit, je ovšem důležité si uvědomit, že čím pestřejší design zvolíte, tím více práce vás čeká při samotném obkládání. Aby byly výrazné dlaždičky skutečně designovým klenotem, budete se muset s řezačkou na obklady ohánět! Kvalitní nástroje koupíte zde.

 

Preferujete nové trendy nebo si držíte svůj styl? Už máte doma tu pravou řezačku na dlažbu?


Mohlo by vás zajímat:

Kamenné umyvadlo - kousek pravěku ve vaší koupelně

Jak pečovat o kamenné umyvadlo