Co je lepší? Samostatné pračky a sušičky, nebo pračky se sušičkou?

Co je lepší? Samostatné pračky a sušičky, nebo pračky se sušičkou?

Tuto otázku si asi pokládá každý, kdo se konečně rozhodl pořídit si sušičku prádla, nebo též oba spotřebiče – pračku i sušičku. Odpověď však není pro každého stejná. Pojďme se podívat na hlavní rozdíly.

Pračka se sušičkou se hodí tam, kde máme málo prostoru pro dva samostatné spotřebiče

Kombinované pračky se sušičku se prodávají především jako zepředu plněné. Výjimečně však najdete i model shora plněné kombinace. Toto řešení se hodí pro ty, kdo nemají na oba spotřebiče zbytečné místo. Pokud máme pračku naplánovanou jako vestavbu do menší kuchyňské linky, obvykle na vestavbu samostatné sušičky místo nenajdeme. I v koupelně může být problém. Prostor na zepředu plněné pračce můžeme využívat třeba jako přebalovací pult pro dítě, nebo nám nad pračkou visí koupelnový radiátor. Seshora plněnou pračku (i pračku se sušičkou) obvykle potřebujeme do těch prostor, kde máme úzký vchod a 60cm spotřebič bychom do těchto prostor nedostali.

Jaká je nevýhoda kombinované pračky se sušičkou?

Určitě je lepší kombinace pračky a sušičky, než si sušičku nepořizovat vůbec. Kupujeme však zařízení s o něco horšími energetickými vlastnostmi. Navíc prací cyklus se nám prodlužuje. Pračku nám blokuje sušení prádla. K tomu platí zásada, že plně naloženou pračku bychom nikdy neměli sušit. Pro sušení se hodí pouze poloviční náplň sušičky. Takže pereme vždy jenom půlku pračky, nebo polovinu prádla před sušením vyložíme a sušíme dvakrát po sobě. Tím si pračku pro praní blokujeme ještě déle.

Sušička prádla patří do moderní domácnosti

Sušičky prádla by rozhodně v žádné domácnosti neměly chybět. Snižují vlhkost v bytě způsobenou sušením na prádelní šňůře, šetří místo, které by jinak zabíraly sušáky, navíc prádlo nejen vysuší, ale i srovnají tak, že v podstatě můžete přestat žehlit.

Ani samostatné pračky a sušičky nemusí zabírat příliš místa. Vhodné si je zakoupit set od stejné značky a modelové řady a postavit pračku se sušičkou na sebe. Toto řešení šetří místo v koupelně a současně máme pračku se sušičkou postavenou prakticky a ergonomicky. Některé modely nabízí i speciální vysouvací mezikus, na který lze prádlo při přendávání z pračky do sušičky pokládat, nebo to suché pak na něm skládat. Široký sortiment praček, sušiček i praček se sušičkou nabízí Okay.cz.