Čím zakrýt svůj bazén?

Čím zakrýt svůj bazén?

Ihned po pořízení si nového bazénu je potřeba vyřešit, jakým způsobem jej zakrýt a zajistit. Ačkoli by se mohlo zdát, že se jedná o příslušenství, které potřebují pouze ti, kterým se bazén nechce čistit, opak je pravdou. Dobré zakrytí je zcela nezbytné. Nejoblíbenější je plastové zakrytí anebo krycí plachta na bazén. Čím je zajímavá plachta a jak si vybrat tu správnou?

Nejen pro zazimování bazénu

Zakrytí bazénu opravdu významně usnadňuje zazimování a především následné odzimování bazénu a usnadní jeho čištění, ale jeho funkcí je více. Kromě navátých nečistot či hmyzu, zakrytí chrání také proti nečistotám, které nejsou viditelné pouhým okem a které přichází s deštěm. Dále zabraňuje odpařování vody, u vyhřívaných bazénů pomáhá udržovat teplotu a především je důležitým bezpečnostním prvkem.

Krycí plachta na bazén je pak navíc narozdíl od plastového zakrytí flexibilní a mnohem skladnější a jedná se také o estetičtější a finančně méně náročné řešení.

Důležité vlastnosti vybraného materiálu?

Aby krycí plachta mohla opravdu splnit svou funkci, je potřeba dbát na kvalitu zvoleného materiálu. Důležitá je především jeho nosnost, která by neměla být nižší než 50 kilogramů na metr čtvereční. V ideálním případě bude i vyšší. Dále by měl být opatřen UV vrstvou, která zajistí, aby bazén v létě nezezelenal.

Stejně tak je potřeba věnovat pozornost výrobě plachty. Mělo by být použito vysokofrekvenčního svařování, aby krycí plachta na bazén opravdu dosáhla požadované pevnosti a nezačala se po čase v oblasti spárů rozpadat.

Jak vybrat správnou plachtu?

Plachty bývají na výběr ve třech základních variantách. Krycí plachta na bazén typu Basic nemá lakovaný povrch, který výrazně usnadňuje čištění, ale splňuje veškeré základní standardy a jedná se o velice dobrý poměr kvality a ceny.

Vyšší kategorie již mají lakovaný povrch, který se snadno omývá, úchytové kolíky zajišťují perfektní napětí a zároveň snadnou odnímatelnost plachty a mají integrované vodní síto, které zajišťuje, že se na povrchu netvoří kaluže vody.