Chytře vybrané osvětlení vtiskne vašemu domovu atmosféru

Chytře vybrané osvětlení vtiskne vašemu domovu atmosféru

V poslední době se v interiérech čím dál více objevují lampičky, svíčky, svícny, světelné řetězy a jiné svíticí dekorace. Oblíbili jsme si totiž severský hygge styl, který je symbolem pohody a šťastného života. Rozlučme se tedy se strohým stropním osvětlením a pojďme experimentovat.

Svítidla nakombinujte

V jakékoliv místnosti by se mělo nacházet několik zdrojů osvětlení, která budete zapínat podle aktuální potřeby nebo momentální nálady. Zaměříme-li se na obývací pokoj, který je pomyslným středobodem naší domácnosti, neboť slouží k relaxaci i jako místo pro návštěvy, světelné zdroje by tu měly být minimálně tři. V prvé řadě jsou to stropní svítidla a osvětlení, dále stojací či nástěnná lampa a tlumené světlo, jež vydává světelný řetěz, osvětlení vitríny apod. Účel lustru a lampy je jistě každému jasný, ale ptáte se, k čemu slouží zmiňované doplňkové osvětlení? To právě vytváří onu útulnou atmosféru, o kterou nám jde především. A navíc je vhodným zdrojem světla při sledování televize, abychom si za úplné tmy nekazili zrak.

Využijte chytré funkce

Moderní svítidla jsou v mnoha případech vybavena velice praktickou funkcí, a tou je tzv. stmívání. Tento regulační systém je buď součástí světla, nebo si ho lze dokoupit. Slouží k ztlumení a zesílení světelného toku podle vašich potřeb. Pomocí dálkového ovladače můžete ovládat nejen intenzitu světla, nýbrž také jeho barevnost a další světelné efekty.

Bodovky využijete kdekoliv

Bodové světlo se osvědčí jako součást kuchyňské linky, je velice užitečnou formou osvětlení v koupelně a na chodbě, dost často jsou jím vybaveny šatní skříně. Zároveň může díky jeho variabilitě a schopnosti regulace sloužit ke zvýraznění vašich sběratelských a sportovních trofejí, suvenýrů z dovolené a uměleckých děl.