Chytrá postel, co se sama ustele. Sci-fi nebo realita?

Heslo španělského výrobce postelí OHEA hlásá: Jste unaveni věčným stlaním postele? Ohea je pro Vás řešením! Jedná se o postel, která se opravdu ustele sama. Pojďme se na ten zázrak podívat blíže...

Chytrá postel, co se sama ustele. Sci-fi nebo realita?

Autor: Michael Sibera z t-nabytek.cz

Každý ví, že každodenní stlaní postele je pěkná fuška. Ačkoliv evidentně budeme žít, i když necháme postel neustlanou, pro mnohé z nás je stlaní takovým malým rituálem. Neopustíme domov, dokud není ložnice v pořádku. To bývá často důvodem konfliktu hlavně mezi dětmi a jejich rodiči. Děti nedokáží pochopit, proč je dobré si postel stlát každý den:-).

Chytrá postel

Prosto se španělská společnost OHEA rozhodla problém řešit a podařilo se jí vyvinout model postele, který můžeme označit za chytrý, který se stele opravdu automaticky sám. Celé zařízení funguje pomocí dvou "chytačů", které při stlaní vyjedou z bočnic postele a povlak perfektně narovnají. Polštáře jsou ovládány pomocí dvou provázků a klapky, která je natřese. V praxi to vypadá viz video níže: (více se dozvíte přímo na webu OHEA)

Chytrá postel v praxi

Na první pohled vše vypadá perfektně. Člověk při sledování videa ani nedýchá. Když se nad nápadem ale trochu zamyslíme... Postel je určena pro teplé krajiny, kde stačí spát pouze pod tenkým přehozem. Přehoz musí být zastlán ve spodní části pod matrace. Tento způsob se používá v zemích na západ od ČR. Další otázkou je, jak dlouho potrvá, než "chytače" přehoz opotřebují do takové míry, že opotřebení bude nepříjemně viditelné. Předpokládá se použití tuhých polštářů (materiál pěna apod.). Na klasické polštáře je třeba zapomenout. Postel se také pravděpodobně neustele, pokud dítě zapomene v posteli nějakého plyšáka.

Použití takového systému je v ČR více, než problematické. Využijte nabídky postelí, které se sice samy neustelou, spánek v nich je ale i přesto velmi příjemný!

Přejít do kategorie POSTELE na t-nabytek.cz