Chcete komodu do ložnice? Poradíme vám, jak ji vybrat

Chcete komodu do ložnice? Poradíme vám, jak ji vybrat

Oblíbeným kusem nábytku v ložnici je bezpochyby komoda, do které si uschováte spodní prádlo, intimní pomůcky a další věci, jež potřebujete mít po ruce. Dávno jsou pryč doby, kdy ložnice zdobily honosné komody jako ze zámku. V současné době je kladen důraz na minimalismus a čisté linie, což si výrobci nábytku uvědomují. V jednoduchosti je krása, což byste měli mít na paměti.

Proč si vůbec komodu pořídit? Odpověď je jednoduchá. Právě komody jsou velice praktické, ale zároveň podtrhnou ojedinělost vaší ložnice. Uložíte si do ní cokoliv od oblečení přes dokumentu až po fotoalba a další drobnosti.

Jakou komodu vybrat?

Pokud upřednostňujete ucelený vzhled interiéru, zřejmě vyberete komodu tak, aby její vzhled korespondoval s ostatním vybavením místnosti, například šatní skříní či postelí. Jestliže vám nevadí trocha extravagance, čekají na vás designové kousky, jež zaujmou na první pohled.

Populární jsou šuplíkové varianty, které mají pevné místo nejen v ložnicích, ale mnohdy i v obývacích pokojích. Do zásuvek se vleze v podstatě všechno, samozřejmě ne úplně klasické oblečení, ostatně k tomu slouží klasická skříň. Počet šuplíků záleží pouze na vás. Potřebujete pouze tři větší, nebo byste raději šest menších?

Sehnat můžete i kombinované komody, tedy kombinace zásuvek, skříněk a prosklených částí. Do prosklených prostor vystavíte nějaké své trofeje, medaile či dekorace.

Jakými vychytávkami může komoda disponovat?

Sehnat můžete i modely s různými praktickými vychytávkami. Ideální je, pokud si nastavíte výšku nožek, což oceníte hlavně v případě, že máte starší domeček s ne příliš rovnými podlahami. Skoro každá komoda už má tichý pojezd šuplíků, a tak partnera nevzbudíte, když si budete brát něco ze šuplíku. Stejně tak bývá i tlumený dojezd šuplíků, a tak vaše děti s nimi nepraští.