Čemu věnovat pozornost při výběru zahradního nebo balkónového stolu?

Čemu věnovat pozornost při výběru zahradního nebo balkónového stolu?

Když máme balkón, terasu nebo vlastní zahradu, je to výsada, kterou využíváme především v letní sezóně. Aby však tato doba byla skutečně příjemná, stojí za to investovat do zahradního odpočinkového nábytku příslušné kvality. Základem je stůl do zahrady nebo na balkón, ale při jeho nákupu je třeba věnovat pozornost několika skutečně zásadním faktorům. Jakým? Dozvíte se to už za chvíli.

Materiál provedení zahradního stolu

Absolutně klíčovým kritériem je to, z jakého materiálu je nábytek vyrobený. Má to význam především pro to, že ve většině případů se nábytek nebude na zimu schovávat a během sezóny bude vystaven na působení UV záření, vody a teplotní změny. Balkónový a zahradní stůl by tedy měl být vyrobený z materiálu, díky kterému bude i po letech vypadat skutečně dobře. Jaké materiály se nám nejlépe osvědčí? Výborně poslouží především kov s práškovým nátěrem, který vykazuje vysokou odolnost proti korozi. Navíc vypadá skutečně moderně a je stabilní, proto by se takový kovový zahradní stůl neměl poškodit ani v případě silného větru.

Dobrou volbou budou také stoly s konečnou úpravou z ratanu. Vypadají lehce, moderně a elegantně a díky jejich nízké hmotnosti je snadné je přenášet, což je neocenitelné především v případě jejich w umístění na balkóně.

Pohodlí při používání

Balkónové a zahradní stolky by se také měly pohodlně používat. Zásadní význam bude mít jejich optimální výška, kterou je nejlépe přizpůsobit soupravě židlí. Pohodlí při používání ovlivní také velikost takového nábytkového kusu. Proto v případě častého pořádání v zahradě různých akcí je prostě třeba investovat do nákupu nábytku odpovídající velikosti. Umožní vám totiž pohodlně pohostit větší počet osob a to za maximálně komfortních podmínek.

Styl není – jak je vidět – jediný faktor, který je třeba zohlednit při volbě stolku na balkón nebo zahradního stolku. Důležitá je totiž také výdrž nábytku a to, aby byl co nejpohodlnější na používání.

Zahradní stolky by měly být praktické a pevné, ale při tom pěkné. Které varianty jsou v současnosti nejvíce moderní a proč? Zveme vás k četbě.

Kovové zahradní stoly, aneb nábytek, který je jak solidní, tak hezký

Pokud jde o materiál, už několik sezón jsou velmi populární kovové zahradní stoly. Nemusí však být celé z tohoto materiálu, ten se totiž často spojuje se dřevem, které je v tomto odvětví stále velmi populární. Samozřejmě dřevo musí být vhodným způsobem chráněné, tedy impregnované, aby nedegradovalo. Stejně tak kov, který by měl být opatřen práškovým nátěrem. Díky tomu půjde takový zahradní stůl používat skutečně dlouho.

Balkónové i zahradní stoly z ratanu – přírodní a stylové

Ratan je materiál získávaný přírodním způsobem. Zahradní stoly vyrobené s jeho použitím se vyznačují skutečně velkou pohodlností a navíc vypadají skutečně moderně. Pro jejich výběr má význam i skutečnost, že jsou trvanlivé, i když při tom lehké, což hodně usnadní jejich přenášení.

V posledních letech jsou nejmodernější zahradní a balkónové stoly především vyrobené z kovu (také ve spojení se dřevem), a také z ratanu. Kterou variantu však zvolit? Mnoho závisí především na vašich vlastních preferencích a na tom, zda se takový nábytkový kus bude hodit ke stylu domu nebo bytu.