Bytový architekt

Bytový architekt

Víc jak 25 let je pryč doba šedi, prázdných pultů a samokutilství. Naučili jsme se kombinovat barvy, mít troufalá přání a využívat služeb řemeslníků. Dokážeme ale opravdu vše perfektně skloubit a využít k našemu prospěchu? Interiéry chceme mít pěkné, ovšem ne vždy jsme možná ochotni si přiznat, že na vše nestačíme. Podíváme se do bytových katalogů a jsme přesvědčeni, že náš interiér neodpovídá kráse a funkčnosti tak, jak je na obrázcích zobrazeno. Jak na to? Zkusme se naučit využívat také služeb bytového architekta. Ten dokáže nejenom sladit barvy a rozložit nábytek v praktické využití, ale rovněž může poradit kde nakoupit, kde je levněji, zajistit řemeslníky a dohlídnout na jejich práci. Bytový architekt může tedy nejenom zrealizovat váš sen, ale také ušetřit vaše peníze.

Současné počítačové programy umožňují v 3D grafice vizuálně modelovat a zachytit návrhy interiéru. Když se například rozhodnete pro rekonstrukci kuchyně, bytový architekt vám s pomocí programu vytvoří vhodné rozvržení vaší představy a vy se k vizáži a funkčnosti můžete vyjádřit dříve, než bude představa zrealizována.

Jak postupovat

Bytového architekta si vyberte na základě referencí a samotných realizací, přihlédnout můžete také na délku praxe. Na první schůzku s ním se dobře připravte, ušetříte tak čas a někdy i peníze. Přineste se sebou například fotografie nábytku a stylu, který se vám líbí. Popřemýšlejte také nad materiály. Nezapomeňte si ujasnit k čemu má interiér sloužit, zamyslet se nad potřebami rodiny a specifickými požadavky.

Ať už se rozhodnete pro spolupráci s bytovým architektem nebo si vytvoříte interiér svépomocí, přejeme vám mnoho příjemných chvil strávených v daných prostorech.